Autor Zpráva
Iver
Profil *
Vytvářím hru v php a přemýšlím jak udělat inventář. Napadli mě zatím jen tyhle způsoby:

Všechny věci postavy se budou ukládat do pole, které se uloží do databáze. Z databáze se pak opět budou načítat do pole. Zatím mě ale nenapadá jak je zpět načítat.

Nebo bude přesně stanovený počet předmětů v inventáři, například 10 a v databázi bude tabulka s políčky inventar1 až inventar 10. Bohužel, takhle by to bylo jednoduché, ale zase na druhou stranu by bylo jen 10 položek v inventáři.

Napadá někoho jak bych to mohl udělat? Nejlepší by bylo, kdyby nebyl určen počet věcí.

Jinak ukázka je na www.draciparat.ic.cz.
Alphard
Profil
vytvořit v databázi tabulku pro inventář a spojit to s id hráče (nebo k čemu se to váže)
Iver
Profil *
Díky, to mě nenapadlo. Původně jsem chtěl ukládat do tabulky uzivatele, ale tohle je dobrý řešení. Každej uživatel bude mít v tabulce inventar řádek, kam se to bude ukládat.

UZIVATEL ITM1 ITM2 ITM3
Iver Pytel Kuš Null
Honza Dýka Meč Štít
Franta Luk Null Null

A pokud někdo má další předmět navíc než je počet sloupců, automaticky se vytvoří další sloupec ITEMx.
Alphard
Profil
no, myslel jsme to jinak

tabulka uživatel
id | uzivatel
1 | Honza
2 | Luboš
4 | Patrik

tabulka inventář
id_izivatele | inventar
1 | dům
1 | auto
4 | motorka
2 | autobus
2 | dům
2 | televize
4 | auto
4 | dýmka
1 | počítač
Ján Kobezda
Profil
Dalsia moznost by bola ukladat to v PHP do array a pouzitim serialize to ukladat priamo do tabulky uzivatelov ako VARCHAR... No Alphardove riesenie vyzera efektivnejsie
Iver
Profil *
Alphard: To vypadá dobře, tohle mě už vůbec nenapadlo. Ale asi u mě bude jen problém s tím, abych to nějak dostal do proměnných nebo do pole, ale děkuju. Nějak to zkusím. Snad nebudou problémy.
Kcko
Profil
Iver> budes potrebovat hodne vazbicich tabulek, precti si relace 1:N, M:N atd ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0