Autor Zpráva
liborse
Profil
Dobrý den,

vím, nadpis vypadá hloupě, ale vystihuje můj problém:
-raději popíši, jak to bylo od začátku...

nedávno jsem měl podezření na virus na mém počítači a tak jsem zašel na www.viry.cz. Tam mi poradili program HijackThis a pak mi poradili smazat asi 3 záznamy (asi v registrech) - jeden byl nějaká webovka, další nějaká věc, už si nepamatuji a třetí měl v sobě flag čtvereček. Ale to nic, tím to asi nebude. Také jsem na tom webu zjistil, že AVG má nový firewall a tak jsem já ***** smazal ZoneAlarm a nainstaloval AVG s firewalem, abych ušetřil paměť - jeden proces lepší než dva, že? Asi *****ita, chtěl jsem to vyzkoušet.

Jenže od té doby mi vůbec nefunguje Apache, přes který jsem testoval PHP skripty. Zkoušel jsem povolovat různé porty atd., úplně odinstalovat firewall, atd. atd., ale nic nepomohlo. Vždy, když jsem spustil Apache, zůstalo mi to na liště, dokud jsem server nevypnul, teď se zobrazí a rychle se ztratí - program se ukončí! Zkoušel jsem i jinou instalaci s Apachem - to samé, děs hrůza.

V souboru s chybovými hláškami to píše toto:

[Fri May 06 23:36:27 2005] [crit] (10038)(FormatMessage failed with code 317): setup_inherited_listeners: WSASocket failed to open the inherited socket.

Pořád to samé, už si nevým rady. HijackThis mi také píše toto:

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\windows\system\avgfwafu.dll

Jak jsem zjistil, tak avgfwafu.dll je součástí avg Firewallu.

A konečně Spybot S and D mi píše:

Protocol 0: Grisoft Firewall AFU over [MS.w95.spi.tcp]
GUID: {14B7C642-8E63-4991-B8F0-E37AC4ABB2C7}
Filename: C:\WINDOWS\SYSTEM\avgfwafu.dll

Protocol 1: Grisoft Firewall AFU over [MS.w95.spi.udp]
GUID: {3DFC2EC6-CCA8-4D8D-8DB4-305FE2BC38CB}
Filename: C:\WINDOWS\SYSTEM\avgfwafu.dll

Protocol 2: Grisoft Firewall AFU over [MS.w95.spi.raw]
GUID: {B05E085B-79FF-4687-88D5-ECC19AD2EB9D}
Filename: C:\WINDOWS\SYSTEM\avgfwafu.dll

Protocol 3: Grisoft Firewall AFU over [MS.w95.spi.rsvptcp]
GUID: {E04FD0A0-8D1D-4854-99B8-A718F834CC44}
Filename: C:\WINDOWS\SYSTEM\avgfwafu.dll

Protocol 4: Grisoft Firewall AFU over [MS.w95.spi.rsvpudp]
GUID: {8E38710C-4979-4621-BCD0-975863800A74}
Filename: C:\WINDOWS\SYSTEM\avgfwafu.dll

Protocol 10: Grisoft Firewall AFU
GUID: {2049EC72-0DAF-4B37-BD0D-F1E14398DBB2}
Filename: C:\WINDOWS\SYSTEM\avgfwafu.dll

Nevíte někdo, co by to mohlo být??? Jsem středně pokročilý uživatel PC, ale s tímto si opravdu nevím rady.

Díky za pomoc!
krteczek
Profil
a co kdybys skusil podporu grisoftu? určitě už takový problém někdo řešil :-)
krteczek
liborse
Profil
Jo, máš pravdu, ten problém s nimi řešilo už více lidí - to mi už dávno z podpory napsali. Nejsem blázen, vždy, když mám s AVG problém, vždy se obracím na podporu a vždy jsme to nějak vyřešili. Dokonce spolupracuji s vývojovým týmem. Stačí??? Jen jsem myslel, jestli se to nestalo někomu z vás... Hloupá myšlenka. Díky za pomoc.
Leo
Profil
Nestalo. Pouzivam Norton Internet Security a Apache mi bezi v pohode, Leo
Yuhů
Profil
to vypadá dost beznadějně, ale ještě můžeš zkusit nainstalovat cygwin a apache spouštět z něj. Já vím, je to složité, ale tenhle cygwinovský apache by něměl vůbec používat windowsovské knihovny. Mimochodem já si takhle Apache občas pouštím, když to potřebuju rychle.
thingwath
Profil
I cygwin bude muset použít funkce operačního systému, až bude chtít ten socket... Každopádně, jestli jsou to stará Windows 9x, tak tam to s Apachem taky moc slavné není, ale na testování by to zase mělo stačit.
Leo
Profil
Zbytecna namaha, poslal dotaz i do fora PHP na builder.cz a uz to vyresil. Ceni si vaseho casu, Leo
liborse
Profil
Omlouvám se, Leo měl pravdu, problém jsem vyřešil odinstalaci AVG+firewallu. Chtělo to jen zatrhnout, aby se odebralo to nastavení. Já vím, jsem hloupý.

Nyní používám samotný antivirus a samotný firewall ZoneAlarm a vše bezchybně funguje. (jen s Keriem blblo zas něco jiného)

Vašich rad si opravdu cením, jak napsal Leo :-) .
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0