Autor Zpráva
ACM
Profil *
Dobrý den, mám takový zdlouhavý, dotaz - snad mě pochopíte:

Mám v PHP aplikaci pro více uživatelů a pro přihlašování používám cookies. Do každé stránky mám naincludovaný soubor, kde se testují hodnoty v cookie a následně (pokud jsou hodnoty správné) se vyberou hodnoty z databáze dle cookie (například do proměnné $cislo=číslo uživatele). Dále se pak v mnoha dalších různých souborech hodnoty v databázi mění. Občas se ale stane, že určitá hodnota se přiřadí někomu úplně jinému, než by měla.

A tak se ptám, je možné, že by se na serveru nějak míchaly proměnné? Přiklad: On-line jsou třeba 2 lidé a najednou zvolí určitou akci. V souboru je příkaz MySQL_Query("UPDATE tabulka SET sloupec='$neco' WHERE cislo='$cislo' "); Server si poplete hodnoty (přidá do sloupce sloupec hodnotu z proměnné $neco jinému uživateli, než který ji zvolil)? Je toto možné? Pokud ano, nevíte prosím někdo, jak tomu zamezit? Pokud ne, nevíte prosím někdo, čím by to mohlo být způsobené? Děkuji všem za rady.
tiso
1. pokiaľ máš zapnuté register_globals, tak sa ti môžu miešať premenné s rovnakým názvom z rozdielnych superglálnych polí ($_GET, $_POST, $_COOKIE)
2. ale tipujem to na nejakú chybu v programe...
ACM
Profil *
register_globals mám vypnuté. Jenže chybu žádnou nevidím
tiso
Tak potom tu ešte môže byť problém s atomicitou operácií zápis a následný výber údajov z databázy a podobne. Môžem len hádať, ťažko povedať kde je chyba...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: