Autor Zpráva
woreshack
Profil *
Zdravíčko, lidičky....Mám takovej problém...
Potřeboval bych odpovídající sloupec v MySQL tabulce k týhle záležitosti...:

", strftime("%d. %m. %H:%M", $zaznam["date"]), "

Dělám to v PHPmyAdminu na wz.cz...Potřeboval bych znát typ, velikost sloupce atd. Myslím, že v úvahu přicházejí typy DATE, DATETIME, BIGINT, TIMESTEMP....

Děkuju za jakoukoliv odpověď...

P.S.:Možná se ptám hrozně lamsky, páč s PHPéčkem a databázema flirtuju teprve krátce....Možná jsem tedy uvedl jen část svého problému a můj problém vězí hlouběji v kódu...Tak se mi prosimvás nesmějte ;-)
DoubleThink
Profil *
Možná se ptám hrozně lamsky
Ani ne, ale zkus specifikovat, co vlastně chceš a k čemu to používáš.

Pokud chceš vložit do tabulky datum a čas, který máš k dispozici v Unix timestampu, tak je nejjednodušší:

"INSERT INTO `tabulka` SET `sloupec`= FROM_UNIXTIME('{$zaznam['date']}')"


...kde sloupec je DATETIME.
woreshack
Profil *
Totiž...Mám návštěvní knihu, kde mám sloupce: name, email, icq, text a konečně date...do všech sloupců se mi obsah vkládá i vykládá v pohodě, tak jak to má být...Jenom místo data se objeví 01. 01. 01:00 namísto času, ve kterém byl příspěvek vytvořen...

To co je Unix timestamp jsem nepochopil ani pté, co jsem zagůglil...
Tu tabulku tvořím v phpMyadminu webuzdarma (jestli to tam někdo znáte)...

Tam se dá tabulka vytvořit pomocí těchto kritérií:
Sloupec Typ Porovnávání Vlastnosti Nulový( ano/ne) Výchozí Extra Akce
no a potřebuji nějak nakombinovat tabulku tak, aby se mi tam zobrazil čas vytvoření příspěvku...(alespoň podle mne...)

Doufám, že jsem to napsal srozumitelněji...Děkuji za pomoc...
shadyyx
Profil
na webzdarma jsem nekolik takovejch veci uz delal, pokazde jsem pouzival DATETIME...

ackoliv ty s tim datem a casem dal uz nepracujes, zrejme ho jenom vypisujes (jako kdy kdo co poslal) tak si ten datum s casem muzes sam naformatovat (treba do promenny $datum = Date("format.datu.mu format:ca:su"); ) a ukladat si to klidne do sloupce varchar(20) - dal pak uz jenom prece vypisujes do HTML tabulky z DB...
Joker
Profil
shadyyx
a ukladat si to klidne do sloupce varchar(20)
To bych nedělal. Třeba za půl roku přijde na to, že chce řadit příspěvky podle data a bude přemýšlet, co s tím.

Já bych použil datový typ DATETIME a pro formátování výstupu MySQL funci DATE_FORMAT()
shadyyx
Profil
ja se nehadam, ja jsem radil prispevky podle ID sestupne (pac kazdy novejsi prispevek v knize navstev ma vyssi id nez starsi prispevek) tudiz jsem si to mohl takhle zjednodusit...
shadyyx
Profil
Joker
ja se nehadam, ja jsem radil prispevky podle ID sestupne (pac kazdy novejsi prispevek v knize navstev ma vyssi id nez starsi prispevek) tudiz jsem si to mohl takhle zjednodusit...
shadyyx
Profil
omlouvam se za dvoji post, delalo mi to neplechu (pry service temporarilly unavailable a ono to jiz prece poslalo...)
woreshack
Profil *
Děkuju všem za radu...Nakonec jsem to vyřešil...Vím, že takový věci tu slýcháte asi dost často, ale chybička se vloudila úplně někam jinam...Je ale pravda, že kdybych nehloubal tím směrem, co jste mi poradili, takl bych na to nikdy nepřišel...Tak díky moc všem, co se mnou ztráceli čas...Teď mám úplně jiný trable...asi jdu založit novou diskuzi nad javascriptovým vkládání smajlíků do formuláře;-)Tak se mějte hezky...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0