Autor Zpráva
vincent74
Profil *
zdravim pro svojí stránku potřebuji jednoduchý reklamní systémek, pouze aby se z DB vypsal vždy záznam a po vypsání mu dal +1 , jednoduché, ale jak to řešit ? napadlo mě 1) hodnotu zapisovat do tabulky a vypsat vzy tu poslední 2) pres session 3) nejak pres time() v tabulce vybrat zase ten nejvyšší a po vypsani mu zvasit hodnotu (v podstate stejne jako 1 jen by to nebylo 1,2,3, ale time () tedy 123654987, 3216548)

počet zobrazení pozice atd... uz není problém jen mě jde o systém jak co nejjednodušeji zajistit aby pri nacteni stránky se vypsalo z DB poslední záznam který ještě nebyl vypsán

na intervalu je sice něco o reklamním systému ale tam se vygeneruje nahodný výběr z DB a na pcsvet je uplne neco obludneho co zapisuje do souboru bez pouziti db

jak by jste tento problémek řešili? je neco jednoduššího?

díky
NetHill
Profil
Řešil bych to přes sloupec time, do kterého ukládal time() zobrazení a pak volal jeden řádek z nejnižší hodnotou sloupce time.
Tím se vždy zobrazí reklama, která se nejdéle nezobrazovala a to zapříčiní neustálí koloběh všech reklam.

dotaz by vypadal nějak takto:

select kod from reklama order by time desc limit 1
vincent74
Profil *
jj tak nejak jsem to myslel jen obracene s nejvyssi hodnotou ale tohle je logictejsi ;) díky za kazdou radu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0