Autor Zpráva
spyder
Profil *
neviete niekto ako nazyva forum phpBB2 sessions??alebo ako to zistit?? lebo v kode sa mi to nepodarilo najst :(..chcem aby prihlasenie fungovalo zaroven aj na nomal site aj na fore umietnenom na tej stranke...
spyder
Profil *
no pozeral som si SQL a zistil som ze sessions uklada phpBB2 do tabulky..len teraz nwm ako overit ci je dany uzivatel on-line :(
Joker
Profil
Jde to, sám jsem kdysi dosáhl toho, že login z diskusního fóra fungoval i pro odesílání komentárů na webu.
Obráceně (tj. login z webu funguje i na fóru) bych to moc nedoporučoval, to by vyžadovalo prozkoumat, jak vlastně phpBB uvnitř funguje a pak tu funkčnost buď volat, nebo duplikovat.
Ale zjistit, jestli je někdo přihlášený v phpBB není těžké. Stačí si vytáhnout jeho session z tabulky. Dokonce se dá i automatické přihlašování, stačí si automatické přihlášení zapnout a potom analyzovat cookie, kterou to vytvoří, není to velký problém, ty údaje jsou tam docela dobře vidět.

(offtopic poznámka: to automatické přihlášení v phpBB mi nepřijde moc bezpečné... zvládl bych se přihlásit do phpBB 2 fóra pod libovolným uživatelským účtem, pokud mi dáte screenshot příslušného záznamu z tabulky uživatelů anebo na 5 minut přístup k počítači, na kterém má daný uživatel zapnuté automatické přihlášení)
spyder
Profil *
tak asi nic z toho..je to nad moje skusenosti :(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0