Autor Zpráva
Jakuje
Profil
Mám takový malý velký problém. Už několik hodin se to tu snažím vymyslet

mám pravidlo:
RewriteRule ([^/]+)/?((admin)?/)?([a-z-]+)?(\.html)? /pws/index.php?uzivatel=$1&strana=$4&module=$3

které háže chybu 500 (internal server error)
RewriteRule (uzivatel)/?((admin)?/)?([a-z-]+)?(\.html)? /pws/index.php?uzivatel=$1&strana=$4&module=$3

funguje
RewriteRule /([^/]+)/?((admin)?/)?([a-z-]+)?(\.html)? /pws/index.php?uzivatel=$1&strana=$4&module=$3

také funguje, ale nedělá co má

osobně myslím že je nějaký problém s první znakem, že nesmí bý hned pravidlem.
jedná se o to že hta je v adresáři /pws/ (v rootu to nefunguje vůbec).

Server je to apache v 2.2.4 (mezi 1.3 je nejspíš dost velkej rozdíl, co vím)

jde o to jestli je tam nějaká úplně tupá chyba, nebo jestli je to prostě vlastnost. A jestli vás nenapadne nějaké jiné řešení ...

Děkuji, Jakuje
Joker
Profil
To je prosté, to pravidlo zní: řetězec, ve kterém je obsažen jeden nebo více jakýchkoliv znaků kromě lomítka a volitelně další části.
Všechno ostatní je volitelné, takže vyhový vpodstatě cokoliv (krom řetězce obsahujícího jen lomítka), tedy i to /pws/index.php?cokoliv a následuje nekonečné přesměrování, respektive chyba 500
Jakuje
Profil
aha ...
podívám se na to ...
djlj
Profil
RewriteRule (uzivatel|admin)/([a-z-]+)(\.html)? /pws/index.php?uzivatel=$1&strana=$3&module=$2

Tak nějak? Nepochopil jsem, kde má být modul a kde strana.
Jack Finger
Profil
djlj
nn, /uzivatel/(admin - muze ale nemusi byt)/strana.html
Jakuje
Profil
Tak už se mi to nějak povedlo. Ale ještě mám jeden dotaz:

Dá se nějak jednoduže v takovémto přepisu povolit, aby se přepisovalo, i když chybí na konci lomítko?
Přepis:
RewriteRule ^([^/]+)(/(administrace))?/([^\.]+)?(\.html)?$ /pws/index.php?uzivatel=$1&strana=$4&module=$3 [QSA,L]

Příklad URL:
neco.com/pws/jakuje aby fungovalo stejně jako neco.com/pws/jakuje/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0