Autor Zpráva
b022d
Profil *
Zdravím,
poslední dobou se snažím vyřešit problém, jak napasovat php do externích stylopisů. Moc se mi nedaří, jak by také ano, patrně mi zase něco uniká. Ono by to bylo pěkné, rozlišovat nesrovnalosti v implementaci standardů v prohlížečích přímo v jednom externím stylopisu. Nejde to třeba podstrčit pomocí mod_rewrite nebo tak něčeho? Popřípadě elegantnější řešení sestavení jednoho externího stylopisu kupříkladu pomocí databáze?

Díky
b022d
Profil *
Tak já si odpovím sám, třeba se to někomu bude hodit. Testoval jsem testoval, podstrkával hlavičky a ono ejhle!

<?php
header("Content-Type: text/css");
?>

Do stylopisu s koncovkou .php to vyřešilo za mne.
Mike8748
Profil
<?php
Header("Content-type: text/css");

echo "tvuj styl";
?>



a jeste musez do slozky kde je to ulozeny pridat .htaccess
AddType application/x-httpd-php .css
, a pak to nemusis prejmenovavat na .php
b022d
Profil *
Tak to je ještě pěknější. Díky
Miloš
Profil
kombinace php a css je hezká věc, ale pozor na to, že:
1) jakmile je styl nakešován, dynamická změna se v prohlížeči neprojeví
2) když zakážeš stylu kešování, přijdeš o jednu velkou výhodu externího stylu
b022d
Profil *
Nu, dynamická.

Změny budou v tomto případě v dlouhodobějším měřítku, tedy žádné kouzlení, změna motivu vzhledu nebo takového něco, přímo před očima návštěvníka za jednu návštěvu. Půjde jenom o sestavení systému z mnoha jednotlivých "modulů", které se budou měnit - pokud vůbec - jednou za čas, nejlépe s přidáním "modulu" nového.

A to mám prakticky stejné, jako když jednou za čas změním pozadí u statického projektu a tím to hasne, také není kešování zakázané a za "delší" dobu se to obecně projeví.

Ale třeba se mýlím...
b022d
Profil *
nebo se k tomu prohlížeče staví na základě poslední změny souboru?
b022d
Profil *
no, každopádně myslím stačí posílat hlavičku s rozumnou expirací...
djlj
Profil
b022d
Možná by bylo vhodnější při nějaké změně modulu vygenerovat a uložit vše do souboru.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0