Autor Zpráva
Jan Fabo
Profil *
Dobry den,
chcem sa spytat, ci neviete o nejakom sposobe ako pracovat s xls suborom? myslim tym jeho upravu, nie generovanie uplne noveho suboru.
skusal som PHPExcel, to by bolo celkom dobre az na to, ze dokaze citat iba xlsx subory, co su vlastne zazipovane xml, bohuzial sa nepodarilo najst php konvertor z xls na xlsx. ukladat je vsak mozne aj v xls formate. potom je tu PHPExcel reader, ten vsak vie iba citat. no a nakoniec je tu priamy pristup cez COM:
$filename = "a.doc";
$excel = new COM("excel.application") or die("Unable to instantiate Excel");
print "Loaded Excel, version {$excel->Version}\n";
...

,lenze ani na stranke MSDN som nenasiel zoznam pouzitelnych funkcii pre tento objekt :(.

Ako na to teda? Za pomoc vopred dakujem.

JF
Mastodont
Profil
Vždyť máš ukázku práce s Excelem přímo na

http://cz2.php.net/manual/en/class.com.php

A jinak seznam použitelných metod a vlastností najdeš v dokumentaci VBA pro Excel. COM objekt může reprezentovat různé aplikace, takže tyto seznamy musíš hledat vždy v konkrétní aplikaci.
Jan Fabo
Profil *
dik za odkaz, dost pomohol. ale hladam strukturu tried com objektu excel na microsoft stranke, ale nasiel som len Excel Object Model Overviewa Excel Tasks, co su len tutorialy ako co urobit. ale nie je tam popis objektov, v metodach je vacsina parametrov nepotrebnych pre tutorial zobrazena ako "missing", cize neviem ani len nazov parametra, jedine ze su to varianty. hodila by sa mi cela hierarchia tried com objektu excel a aspon deklaracie metod, ked uz nie vysvetlenie....tak plz ak niekto viete kde hladat, poradte. dik...
Mastodont
Profil
Nejlepší je pustit si Excel, Alt+F11 přejít do editoru maker, pak F2 otevřít Object Browser a nahoře vybrat knihovnu Excel.

Na webu http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa220733(office.11).aspx
Jan Fabo
Profil *
fiha, to je dobre...:) dik zatial

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0