Autor Zpráva
tonda
Profil *
Mám tento script jako vzkazník.Je to dobře napsané a co opravit.Chtěl bych aby počet vzkazů byl limitovám.Dá se to udělat případně nabidne někdo řešení.Děkuji.-
<?php
error_reporting(0);
if (IsSet($_POST['text']))
{
$fp = fopen ("vzkaz.txt","wr");
fwrite ($fp, $_POST['text']);
fclose ($fp);
}
elseif ($_POST['action']) $soubor = fread (fopen("vzkaz.txt","r"), filesize("vzkaz.txt"));
?>
<? if (IsSet($soubor)) echo $soubor; ?>
<form action="<?php echo $_SERVER["PHP_SELF"];?>" method="post">
<input type="submit" value="ZPRÁVA-POSLAT">
<input type="text" name="text" maxlength="150">
</form>
<? include ('vzkaz.txt')?>
nightfish
Profil
a v čem spočívá dotaz? jediné otazníky, co vidím, jsou v PHP kódu :-)
tonda
Profil *
Jestliže změním -$fp = fopen ("vzkaz.txt","wr"); - na-$fp = fopen ("vzkaz.txt","a"); -budu psát do nekonečna.Jak potom bude asi vypadat script který bude limitovat počet příspěvků.Nebo jakým způsobem se dá script upravit?
Alphard
Profil
Nebo jakým způsobem se dá script upravit?
je nějaký důvod, proč nepoužít databázi?
suky
Profil
Alphard
je nějaký důvod, proč nepoužít databázi?
jj s tim souhlasim a pak si muzes bud udelat strankovani nebo, ze se ti po pridani prispevku posledni smaze...
tonda
Profil *
Nepoužívám databázi a ani jsem nepoužil jiný skript bo to není řešení problému.Děkuji za snahu kterou jste měli při objasnění mého problému.Bohužel jsem neviděl příklad reálného řešení.
suky
Profil
Bohuzel musim rict, ze pracovani s .txt ve vzkazniku mi prijde jako trochu zastaraly zpusob...
daop
Profil *
zdravim,
jde vam o skutecne omezeni poctu prispevku, to znamena ze muze bejt ulozeno treba jen 30 a 31 se uz vymaze? Nebo o strankovani?
Ale oboji ma skoro stejne reseni, predpokladam ze mate jeden prispevek Vzdy na jeden radek, a pomoci nejake specialni sekvence znaku jsou oddeleny informace jako nickm email, cas ulozeni a prispevek.....
Pri splneni tohoto pozadavku nahrajte celi soubor do vicerozmerneho pole, kde potom indexi pole budou odpovidat jednotlivim prispevkum. Kdysy jsem to tak resil, nebim zda mam jeste zdrojove kody, dnesni hniha navstev uz mam v databazi.

Potom staci jen novi prispevek ulozit do noveho pole na index[0] a ostatni prispevky do nasledujicich...
Stim ze posledni se neulozi....
Pomoci tohoto mechanizmu muzete radit prispevky treba vzestupne/sestupne a to jen diky inverzi indexu pole....
tonda
Profil *
Bohuzel musim rict, ze pracovani s .txt ve vzkazniku mi prijde jako trochu zastaraly zpusob...

Máte pravdu.Ani mě se nelíbí a budu chtít provést korekci.
tonda
Profil *
zdravim,
jde vam o skutecne omezeni poctu prispevku, to znamena ze muze bejt ulozeno treba jen 30 a 31 se uz vymaze? Nebo o strankovani?
Ale oboji ma skoro stejne reseni, predpokladam ze mate jeden prispevek Vzdy na jeden radek, a pomoci nejake specialni sekvence znaku jsou oddeleny informace jako nickm email, cas ulozeni a prispevek.....
Pri splneni tohoto pozadavku nahrajte celi soubor do vicerozmerneho pole, kde potom indexi pole budou odpovidat jednotlivim prispevkum. Kdysy jsem to tak resil, nebim zda mam jeste zdrojove kody, dnesni hniha navstev uz mam v databazi.

Potom staci jen novi prispevek ulozit do noveho pole na index[0] a ostatni prispevky do nasledujicich...
Stim ze posledni se neulozi....
Pomoci tohoto mechanizmu muzete radit prispevky treba vzestupne/sestupne a to jen diky inverzi indexu pole....


Děkuji za odpověď.Zhruba jste nastínil jakým způsobem bych mohl danný problém řešit.
Vzhledem k tomu že jsem v PHP jak -alenka v říši divů-a DB je pro mě -španělská vesnice-
tak to bude běh na dlouhou trať. A proto můžete mi dát typ na -jednoduchou- návštěvní knihu.
daop
Profil *
zdravim, dejte me na Vas kontak a nebo houknete na: 51-226-760 mam na disku jeste 9 vezi stare knihy navstev. prakticky staci nakopirovat a uz to frci.....
daop
Profil *
ehm je to icq....
tonda
Profil *
Jednoduchá návštěvní kniha-bez DB,bez udávání hodnot jméno,mail, případně web které jsou bezpředmětné a bez smailíků a podobných příkras asi neexistuje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0