Autor Zpráva
23k
Profil
Jde mi o to , ze budu vypisovat tabulku 10 nejlepsich strelcu (fotbal), nicmene muze byt nekolik hracu se stejnym poctem branek a pokud uskutecnim dotaz toho typu SELECT ... from strelci ORDER BY pocet_branek LIMIT 10 , tak se mi vybere prvnich 10 a treba 11 hrac ktery ma stejne branek jako 10 tam rposte nebude. Studoval sem MS JDBE a tam je modifikator TOP.

Ten to resi!!! Existuje neco podobneho v MYSQL?

Thx
roberta
Profil
pri najhoršom to urob v 2 SELECT-toch. v prvom zistíš počet gólov(branek) posledného hráča, ktorý sa zmestí do limitu 10 a v druhom vybereš všetky záznamy, ktorých bude počet gólov väčší alebo rovný počtu gólov, ktorý si zistil v tom prvom
printf
Profil *
a co když nááhodou bude třeba 20 střelců se stejným počtem branek? To se jich vypíše 20 nebo se na 10 nedostane? Vím že je to nepravděpodobné, ale třeba toto:
1. hráč - 25
2. hráč - 24
3. hráč - 23
4. hráč - 22
5. hráč - 22
6. hráč - 20
7. hráč - 20
8. hráč - 17
9. hráč - 14
10. hráč - 12
11. hráč - 12
12. hráč - 12
13. hráč - 12
14. hráč - 12
14. hráč - 8

co se pak vypíše, resp. má vypsat?
Možná by pomohlo ...GROUP BY branek... a několik hráčů by se dělilo o příslušné místo
23k
Profil
je to pravdepodobne bze bude v lize asi 40-50 tymu a kazdy tym skyta cca 20-25 hracu ....

cili tech hracu bude skutecne hdone a bude padat hodne branek ...cili silene statistiky :)

No dik za inspiraci nak si s tim vyhraju
Honza Hučín
Profil
Před časem jsem o tom psal, viz
http://suplik.petnik.cz/index.php?cl=223
23k
Profil
oky proctu to.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0