Autor Zpráva
pajon
Profil
Čuste. Brázdim si tu na štedrý deň a len tak ma napadlo aký máte vy názor na nasledujúcu otázku. Čo si myslíte aký je rozdiel medzi OOP (Objektové programovanie) a klasickým programovaním.

Titulek změněn Gekonem.
Joker
Profil
Co znamená "Objekt alebo klasa?"

Čo si myslíte aký je rozdiel medzi OOP (Objektové programovanie) a klasickým programovaním.
To je jednoduché: ve způsobu uvažování.
Mastodont
Profil
pajon
Téma "objekt nebo klasa" se dá nesmírně snadno pochopit jako "objekt nebo class". Nauč se vyjadřovat.

A na hlubokomyslné plky o ničem dnes není den. Je to opravdu o způsobu uvažování.
Nox
Profil
Joker
Já v tom třeba moc rozdíl nevidim:) Je to jen jako by člověk hodil část funkcí a proměnných do jedné "složky"...ale třeba mi to někdo vysvětlí
daop
Profil *
zdravim,
asi je to o zpusobu uvazovani, ale nekdy se me osvedcila metoda napsani kodu v objektu a nekdy jako klasicky kod.

Nadpis: <i> Objekt alebo klasa?</i> chapu jako objek nebo klasicky kod ne class<-- coz je objekt :).

Vite lidi, kdyz procitam zde prispevky, tak me to pride takove divne. Co kdyby jste si sly koupit nejakou literaturu a konecne se neco naucily, zaregistroval jsem tu nekolik jedincu ktery pisy jeden dotaz za druhym a ptaji se na uplne zaklady programovani, ne ze jenom neumeji syntaxi ale take nevi co nektere prikazy znamenaji....
Vetsinou k tem lepsim kniham dostanente i cedecko s priklady z knihy a muzete si to rovnou vyzkouset. Je to 100x lepsi nez se zde ptat na neco cemu porad nerozumite...
Nekdo se najde kdo vam poradi ale stejne porad vam kod nejde, to je fakt desne, doporucuji vsem ktery nejsou kamarady s programovanim, at si poridi literaturu....

Tod muj velice zjednoduseny nazor na ruzne dotazovace, co je lepsi a proc me to zase nefunguje atd.....
Měsíček
Profil
Literaturu?

Stačí :

cz.php.net
linuxsoft.cz
jakpsatweb.cz
w3c.org
interval.cz

tam s trochou hledání najdou "všechno" a je to zadarmo, oproti tomu co vydávají za knížky v hodnotě 900,- Kč a stejně je to k ničemu.
daop
Profil *
zdravim,
asi je to o zpusobu uvazovani, ale nekdy se me osvedcila metoda napsani kodu v objektu a nekdy jako klasicky kod.

Nadpis: <i> Objekt alebo klasa?</i> chapu jako objek nebo klasicky kod ne class<-- coz je objekt :).

Vite lidi, kdyz procitam zde prispevky, tak me to pride takove divne. Co kdyby jste si sly koupit nejakou literaturu a konecne se neco naucily, zaregistroval jsem tu nekolik jedincu ktery pisy jeden dotaz za druhym a ptaji se na uplne zaklady programovani, ne ze jenom neumeji syntaxi ale take nevi co nektere prikazy znamenaji....
Vetsinou k tem lepsim kniham dostanente i cedecko s priklady z knihy a muzete si to rovnou vyzkouset. Je to 100x lepsi nez se zde ptat na neco cemu porad nerozumite...
Nekdo se najde kdo vam poradi ale stejne porad vam kod nejde, to je fakt desne, doporucuji vsem ktery nejsou kamarady s programovanim, at si poridi literaturu....

Tod muj velice zjednoduseny nazor na ruzne dotazovace, co je lepsi a proc me to zase nefunguje atd.....
daop
Profil *
omlouvam se za dva stejen prispevky, nejak se to odeslalo znovu :).

Ja mam radeji knihu, je to prece osobnejsi a pripadne me ty informace takove ucelenejsi nez na nejakem webu...
Vetsinou to stoji v prumeru kolem 200 kc, ale zalezi take na jazyku, treba hodne drahe jsou knihy o cecku. Ale nejdrazsii co jsem zatim narazil o VHDL staly pres 1000 kc.
DoubleThink
Profil *
V OOP jde o to, rozdělit proceduru do více univerzálních operací. Příbuzné operace pak seskupit do tříd. Závislé třídy pak volitelně provázat.
Klíč je ve způsobu myšlení - třída/objekt je jen nástroj (poskytující některé výhody, jako dědičnost, rozšiřitelnost, implementaci, kontrolu vstupu a výstupu atd.)
vertigo4
Profil
Měsíček
hodně věcí se dá najít na netu, ale z vlastní zkušeností vím, že jsem pořádně porozuměl problému až po přečtení z knížky... btw.: zatím jsem nekupoval žádnou knihu a postačili mi knihy z knihovny...
Mastodont
Profil
DoubleThink
IMHO má význam pouštět se do OOP právě jen tehdy, když využiješ ty specifické věci typu dědičnost. Samotné dělení procedury do více operací, na to bohatě stačí klasické funkce. Viz třeba Drupal ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0