Autor Zpráva
j_hajsl
Profil
v aplikaci chci změnit uložiště souborů klientů z klasického adresáře linuxu na sdílený adresář windows share, mám ale problém s přístupem z linuxu, resp. php do toho adresáře ...

adresář je mountován na usera s plnými právy, pokud adresář, kam chci zapisovat existuje, pak není problém, ale problém nastává, když daný adresář neexistuje ...

struktura je následující, soubory se ukládáají v adresaři /files/"klient_id/neco" (smlouvy, fotky atd.) php však když zjistí, že podadresář "klient_id" neexistuje, tak ho sice dokáže vytvořit, ale není schopno už vytvořit podadresář smlouvy a vložit tam soubor, pokud "klient_id" existuje, dokáže vytvořit podadresář smlouvy ale nedokáže tam uploadnout soubor, pokud ovšem "klient_id" i podadresář smlouvy existuje (tedy ./files/"klient_id"/smlouvy) tak soubor v pohodě nahraje ...

netušíte kde by mohl být problém, zkoušel jsem tam dávat třeba sleepy nebo po mkdir otevřit adresář a zavřít ho, ale prostě mě to tam nepustí

jen pro zdůvodnění, na widows to přípojuji, protože uživatele mají tento adresář přípojený přes net use a potřebuji tam uplatnovat práva, které v linuxu nejsou a samba dokáže rozlišit jen číst a zapisovat, ja potřebuji číst zapisovat ale potřebuji zakázat mazat a odstranovat adresáře.
v6ak
Profil
Není problém s nastavením oprávnění? Vypíše php nějaké warning?
j_hajsl
Profil
jj vypíše, jen že není schopen vykonat příkaz chmod a pak vytvořit subdir a přesunout do něj adresář, ale pokud už dany adresář existuje, tak ten první následující příkaz vykoná, to znamená, pokud se tam ten soubor pokusím 3x zasebou nahrát, tak to vždy na 100% vyjde, php prostě není schopno vykonat chmod ihned po vytvoření adresáře, dle mě se provede opravnění až po ukončení spojení a to se aplikují práva dle win nastavení, ale to už je pozdě.
j_hajsl
Profil
takže když jsme vyzkoušel v php volat přes fci system() bashskript, tak to funguje jak má, ale přes to php to stejně pořád nejde ...
v6ak
Profil
Chtělo by to nějaký flush... Žebych to měl? http://cz.php.net/manual/cs/function.clearstatcache.php
j_hajsl
Profil
Chtělo by to nějaký flush... Žebych to měl? http://cz.php.net/manual/cs/function.clearstatcache.php[/i]

ne není to ono

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0