Autor Zpráva
Kemsyt
Profil *
Zdravím! Potreboval by som cez formulár, najlepšie cez <input type="hidden"> predať jednu premennu $clanok, ktorá obsahuje všetky informácie o článkoch, ktoré potrebujem zapísať do databázy, tzn. že je to pole s hodnotami, napr.: $clanok[0]["autori"], $clanok[0]["nazov"], $clanok[1]["autori"]... je toho proste hodne veľa. (Ide to cez formulár s metódou POST.) Ako zabezpečím, aby sa mi po odoslaní formulára, ktorý odkazuje sám sa seba, poslalo aj celé pole $clanok ?? moc dík
Jan Tvrdík
Profil
dost težko :)

varianta A:
řekni víc informací a mi ti řekneme, jak to řešit efektivně

varianta B:
data předávej přes SESSION ne přes POST

varianta C:
můžeš celé pole "prasácky" přes implode poskládat do jednoho řetežce a ten pak poslat přes POST

varianta D:
můžeš projít pole a pro každou hodnotu vegenerovat speciální hidden pole (měl bys tam místo jednoho hidden třeba 30xhidden)
Kemsyt
Profil *
(Jáj teraz sa mi zdá, že to predávanie poľa ako premennej som niekedy riešil pri funkciách a nie pri formulároch.)

RE: No jo... B a D sa mi zdá byť fajn :) chcel som sa vyhnúť použitiu SESSION lebo to ukladá tie divné súbory napr. sess_0eda9346c07f6ea0531414dad1764390, ale tak vidím že to je asi najlepší spôsob. Dík
Jan Tvrdík
Profil
Kemsyt
Nevím jak tohle může někomu vadit. Ještě jsem neviděl, že by někdo ukládal sesssion soubory na místo, kam se dívá. Na hostingu se k nim obyvkle ani nedostaneš.
Fnesveda
Profil
Jan Tvrdík
Jen tak mimo...
Co myslíš že je prasáčtější? Spojovat řetězce přes implode, nebo pro každou hodnotu vygenerovat vlastní hidden input?
Kcko
Profil
Oboji , nejlepsi zpusob rozhodne pole $_SESSION
Fnesveda
Profil
Kcko
Já si taky myslím že SESSIONS jsou nejlepší varianta, ale jestli je Kemsyt nechce používat, tak bych řek, že přes implode je to mnohem menší prasárna než přes generování stovek inputů...
BetaCam
Profil
Jan Tvrdík
evím jak tohle může někomu vadit. Ještě jsem neviděl, že by někdo ukládal sesssion soubory na místo, kam se dívá. Na hostingu se k nim obyvkle ani nedostaneš.

To je jedna věc a druhá věc je taky to, že se nemusi ukládat do souborů. Já celkem běžně ukládám session do databáze.

Fnesveda
Já si taky myslím že SESSIONS jsou nejlepší varianta, ale jestli je Kemsyt nechce používat, tak bych řek, že přes implode je to mnohem menší prasárna než přes generování stovek inputů...

Tak jako tak je to bordel. Bejt Kemsytem neuchyloval bych se k "nestandartním" a zbytečně "složitým" konstrukcím zvlášt pokud jediný důvod proč nepoužít session "je nehezký" název souboru se session. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0