Autor Zpráva
Welis
Profil
Zdravím mám problém s formulářem vyplnim všechna data a dám odeslat vypíšemi to odesláno ale jaksi taksi meil nikde nevíte v čem to může být

stranka 1:
<form action="send.php" method="post">
<TABLE>
<TR><TD colspan="2"><input name="firma" size="80" value="Firma: "></TD><TD></TD></TR>
<TR><TD colspan="2"><input name="afirma" size="80" value="Adresa firmy: "></TD><TD></TD></TR>
<TR><TD colspan="2"><input name="snakladu" size="80" value="Specifikace nákladu: "></TD><TD></TD></TR>
<TR><TD align="left"><input name="mnakladu" size="35" value="Místo nakládky: "></TD><TD align="left"><input name="vnakladu" size="40" value="Místo vykládky: "></TD></TR>
<TR><TD align="left"><input name="datumn" size="35" value="Datum nakládky: "></TD><TD align="left"><input name="datumv" size="40" value="Datum vykládky: "></TD></TR>
<TR><TD colspan="2"><input name="limit" size="80" value="Cenový limit: "></TD><TD></TD></TR>
<TR><TD colspan="2"><input name="kontakt" size="80" value="Jméno kontatkní osoby: "></TD><TD></TD></TR>
<TR><TD align="left"><input name="tel" size="35" value="Tel: "></TD><TD align="left"><input name="fax" size="40" value="Fax: "></TD></TR>
<TR><TD align="left"><input name="email" size="35" value="Váš@mail"></TD><TD align="left"><input name="spam" size="25"> <strong>= 1 + 1</strong></TD></TR>
<TR><TD colspan="2"><input type="submit" value="Odeslat"></TD><TD></TD></TR>


</TABLE>
</form>

send.php :
<?
$firma = $_POST['firma'];
$afirma = $_POST['afirma'];
$snakladu = $_POST['snakladu'];
$mnakladu = $_POST['mnakladu'];
$vnakladu = $_POST['vnakladu'];
$datumn = $_POST['datumn'];
$datumv = $_POST['datumv'];
$limit = $_POST['limit'];
$kontakt = $_POST['kontakt'];
$tel = $_POST['tel'];
$fax = $_POST['fax'];
$email = $_POST['email'];
$spam = $_POST['spam'];

if ($firma!="" and $afirma!="" and $snakladu!="" and $mnakladu!="" and $vnakladu!="" and $datumn!="" and $datumv!="" and $limit!="" and $kontakt!="" and $tel!="" and $fax!="" and $email!="" and $spam=="2")
{
Mail("jakub.vela@offaxis.cz", $firma,$afirma,$snakladu,$mnakladu,$vnakladu,$datumn,$datumv,$limit,$k ontakt,$tel,$fax, "From:" . $email);
echo "<p><strong>Váš e-mail byl úspěšně odeslán</strong>.</p>";
}
else
{
echo "<p>Váš e-mail se <strong>nepodařilo odeslat</strong> pravděpodobně jste nevyplnili všechny údaje, nebo nevíte kolik je 1 + 1.</p>";
}
?>
Akacko
Profil
No na první pohled tam máš hafo chyb.
Hlavní jsou že v podmínce if() používáš and. Což znamená že testuješ zda všechny údaje najednou jsou prázdné. Co se stane, když alespoň jeden údaj nebude prázdný? Tělo podmínky if() se provede. Používej || - OR.

Další chyba je u odesílání e-mailu f-cí mail(). Za třetí den jsi třetí člověk kdo udělal tutéž chybu. Hledejte taky pls v diskusi nebo manuálu.
Welis
Profil
waw dík fakt by mě nenapadlo že takovou blbost udělají 3 lidi denně ;) ale super dík
suky
Profil
Nekontroloval jsem to ani nezkousel ale do oci me trka toto:
//Mail("jakub.vela@offaxis.cz", $firma,$afirma,$snakladu,$mnakladu,$vnakladu,$datumn,$datumv,$limit,$k   ontakt,$tel,$fax, "From:" . $email);
//bych upravil na:

mail("jakub.vela@offaxis.cz", $firma."\n".$afirma."\n".$snakladu."\n".$mnakladu."\n".$vnakladu."\n".  $datumn."\n".$datumv."\n".$limit."\n".$kontakt."\n".$tel."\n".$fax, "From:".$email);

//a urcite bych si ten email upravil do vzhledne podoby...
Welis
Profil
super faka to ma to ale hacek všechno mi to narve do předmětu což je nic moc... ještě jenou prosím o radu do zprávy to vypíše jen "From:".$email :(
Akacko
Profil
Welis
Podle manuálu je syntaxe následující
<?php
mail($email,$predmet,$zprava,$hlavicky,$jine_parametry);//dva poslední parametry jsou volitelné 
?>
Welis
Profil
tak má tam být \n nebo nemá ?... podle toho manuálu bych řek že ne
Akacko
Profil
Welis
Proč se ptáš, vyzkoušej co ti to udělá s \n a co bez. Btw. \n patří k základům PHP.
Welis
Profil
no nefaka to ;) ale teda pak proč mi to nasype všechno dotoho předmětu už mi ztoho jde hlava kolem
Akacko
Profil
Welis
OMG, nastínil jsem ti to o pár příspěvků výše. Proto že to cpeš do "chlívku" pro předmět. Podívej se do manuálu na syntaxi funkce e-mail a než něco napíšeš, zkus to pokutit sám a až už vyzkoušíš všechny kombinace, rádi ti pomůžeme.
Welis
Profil
ja vim že to cpu jinam ale teprv se v tom učim a prostě nevim jak to dát do toho jinýho chlívku teď to na mě hazí syntaxe error no
Welis
Profil
ha tak super sem fakt blb no tak sem na to přišel díky za trpělivost ;) taková chyba hehe tak příště už si dám bacha :-D
Welis
Profil
díky Akacku za trpělivost :-D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0