Autor Zpráva
mersi
Profil
Mám takýto problém: Obsah, ktory navsevnik stranky zada do mailformu mi pride na mail bez slovenskych znakov. konktretne to su tieto: ľ , č , ť , ň . Niekde som čítal, že sa to dá úpravou enctype, ale neviem ako, neviete mi niekto poradiť ?

Tu je kód mailformu:

<form action="http://www.tornadonet.sk/mailer/mailer.php" enctype="text/plain" >
Váš mail: <input name="mail_odesilatele">
Predmet: <input name="predmet">
<textarea name="zprava" cols="31" rows="8">Sem napíšte Váš odkaz...</textarea>
<input type=submit value="Odeslat">
</form>
Alphard
Profil
to je otázka spíše PHP, musí být určené kódování
posíláš hlavičku "Content-Type: text/plain; charset=iso-8859-2\n"? (kodóvání samozřejmě odpovídá formuláři i PHP sriptu)
Skratch
Profil
Alphard
díky tím si vyřešil i můj problém :), kdyžtak pro mersiho abych to upřesnil tak bys enctype="text/plain" neměl mít ve formuláři (když to mám já tak se mi formulář neodešle) ale v mailu by to u tebe mohlo být takto:
Mail("tvuj_email", $mail_odesilatele, $predmet."\n".$zprava, Content-Type: text/plain; charset=iso-8859-2)
Alphard
Profil
Skratch
ta hlavička by měla být uvedena jako řetězec (tedy uvozovky) a zakončena odřádkovaním (výše jsem psal \n v manuálu je \r\n)
pokud jde o enctype, viděl bych to spíše na problém kombinace atributů
dle specifikace se enctype používá při metodě odeslání POST
Skratch
Profil
jo, sry ty uvozovky sem zapomněl, teď je jdu upravit. Jinak to odřádkování není nutné ne? Mě to běží normálně bez odřádkování...
Jinak to enctype když jsem dal do formuláře s metodou POST, formulář se jednoduše neodeslal, nevím čím to je ale nevadí mi to když to nepotřebuji :)
mersi
Profil
takze z formularu som enctype vymazal

a malier som upravil takto:


<? if ( Mail("cerwik@gmail.com", $predmet, $zprava, "From: " . $mail_odesilatele "Content-Type: text/plain; charset=iso-8859-2\n") )
header("Location: uspesne.html");
else header("Location: neuspesne.html"); ?>

je to dobre?
dik
Alphard
Profil
Mail("cerwik@gmail.com", $predmet, $zprava, "From: " . $mail_odesilatele . "\r\nContent-Type: text/plain; charset=iso-8859-2\r\n")

zkus tohle, jen dodám, že jestli je diakritika v předmětu, musí se ošetřit zvlášť
mersi
Profil
OK, mam to takto, ako ste mi poradili, akurat som zmenil kodovanie na windows-1250 (lebo pri kodovani iso-8859-2 sa nezobrazovali vsetky znaky) a vsetko ide jak ma. Zobrazuje korektne vsetky sovenske znaky aj v predmete aj v obsahu správy. Takže ďakujem všetkým za pomoc a trpezlivosť.

Takto to ma byť, ak by to niekto riešil podobný problem:


<? if (Mail("cerwik@gmail.com", $predmet, $zprava, "From: " . $mail_odesilatele . "\r\nContent-Type: text/plain; charset=windows-1250\r\n"))
header("Location: uspesne.html");
else header("Location: neuspesne.html"); ?>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0