Autor Zpráva
Gertas
Profil *
Ahoj, snažím se zprovoznit redakční systém, ale při pokusu o zápis do souboru mi to háže tohle:

Warning: fputs(): supplied argument is not a valid stream resource in D:\www\pes\gatestarcz\www\rs\admin\generuj.php on line 46

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in D:\www\pes\gatestarcz\www\rs\admin\generuj.php on line 47

, kód vypadá takhle:

@$f = fopen("../inc/rubriky.dat","w");
fputs($f,$data1);
fclose($f);

Práva na zápis mám nastavená správně, co s tím? Předem díky za odpověď.
roberta
Profil
skús
fputs($f,$data1,strlen($data1))

alebo použi funkciu fwrite
Kajman
Profil *
Zkuste oddělat ten zavináč, nejspíš to pak vypíše, kde je problém.
Gertas
Profil *
Zkuste oddělat ten zavináč, nejspíš to pak vypíše, kde je problém.

Tak jsem to zkusil a napsalo mi to něco ve smyslu Přístup odepřen, což je zvláštní, když mám práva na čtení i zápis povolená... Tak teď už opravdu nevím...
Hugo
Profil
Pokud je zaply safe-mode, tak muzes zapisovat jen do adresare, ve kterem je umisten skript.
Gertas
Profil *
Pokud je zaply safe-mode, tak muzes zapisovat jen do adresare, ve kterem je umisten skript.
Ani když změním cestu na adresář, kde je skript, tak to nejede :-(
llook
Profil
Ne "ve kterém je umístěn skript", ale "do adresáře který má stejného vlastníka (UID) jako skript". Co přesně to vypisuje, něco jako "safe-mode restriction" nebo spíš "access denied"?
Leo
Profil
Tak nejspis ta prava nemate, Leo
Gertas
Profil *
Co přesně to vypisuje, něco jako "safe-mode restriction" nebo spíš "access denied"?

Access denied. Ale už jsem to vyřešil, je to opravdu tím safe-modem, a vzhledem k tomu, že mám hosting u Forpsi tak to nemůžu vypnout :-( Každopádně díky všem za pomoc ;)
llook
Profil
Pokud je nějaká akce zakázaná safe-modem, pak pokud vím vypisuje něco jako "Warning: safe-mode restriction" následované popisem chyby. Access denied bych viděl spíš na problém s oprávněními k souboru (proces serveru musí být oprávněn do souboru zapisovat).

Ale když už je to vyřešený, tak je to vlastně jedno.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0