Autor Zpráva
Tomikkkkk
Profil *
Ahoj vsem, mozna nadpis vypada jako banalita, ale rad bych se zeptal na toto.

Mam knihu navstev, ale rad bych zde osetril to, ze zadny navstevnik nebude moci pridavat do prispevku HTML TAGY (img, b, strong a dalsi).

osetreno to mam tak ze jsem pouzil htmlspecialchars(), jenze toto mi nevyhovuje. Nekdo přidá např. text: Já mám vozidlo Škoda a mám to na 15" kolech. Pokud toto vloží do knihy, zobrazí se takto. Já mám vozidlo Škoda a mám to na 15\\\" kolech. Dá se prosím takovýmto lomítkům,... předejít? Díky moc Tom
DJ Miky
Profil
Máš zapnuté magic_quotes, které ti automaticky „ošetří“ vstupní řetězce, že ti před uvozovky, apostrofy atd. přidá zpětná lomítka. Mělo by stačit zavolat stripslashes() před htmlspecialchars().
DoubleThink
Profil *
htmlspecialchars() nepřidává lomítka. To má na svědomí direktiva magic_quotes_qpc. Zkus použít stripslashes().
Tomikkkkk
Profil *
Dobre vyzkousim, dival jsem se jeste na strip_tags() .. to se neda vyuzit? Jaky je rozdil mezi timto a htmlspecialchars?
Tomikkkkk
Profil *
Jeste jsem si vsiml, ze nekdo pridal inzerat a nejakym zpusobem je tam pouzito toto: vašho vozidla ... Takze to pridalo specialni retezec, aby to napsalo š, existuje nejaky zpusob jak tyto znaky taky osetrit ať to napíše š, u jiných inzerátů to nepíše, ale nevím čím je to způsobeno ...
DJ Miky
Profil
strip_tags() ti úplně odstraní z řetězce <p>, <br> atd., kdežto htmlspecialchars() to jen upraví, aby se to neinterpretovalo jako HTML kód.
Tomikkkkk
Profil *
DJ Miky

Uz jsem chytrejsi, diky
Str4wberry
Profil
Abys byl ještě chytřejší, můžeš si přečíst následující článek http://php.vrana.cz/strip_tags.php.
Tomikkkkk
Profil *
Str4wberry

Diky hodne mi to pomohlo ... Zase o kus dal ;o)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0