Autor Zpráva
imploder
Profil
Četl jsem si tohle téma: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=47 928
a přišel jsem na to, proč můj generátor slov (http://bprhad.wz.cz/awkwords/) na wz.cz vždycky nesmyslně dává před každý apostrof ve vstupech zpětné lomítko. Přitom doma mi to bere apostrofy bez problémů. Je to tím, že doma mám magic_quotes_gpc vypnuté a na wz.cz je asi (soudím podle toho, co to dělá) zapnuté.

Samozřejmě bych to rád opravil, tak aby je to bralo v obou případech. Jednou možností je použít stripslashes() a odstranit tak všechny lomítka, ale to by pak odstranilo i ty, co uživatel skutečně zadal. Zpětné lomítko se běžně používá ve fonetické abecedě X-SAMPA a bylo by vhodné, aby se v tom programu dalo používat, stejně jako apostrofy. Je nějaká možnost, jak to (pokud možno jednoduše) zařídit?

magic_quotes_gpc mi připadá jako blbost, zvlášť když vkládá lomítka i tam, kde se do žádné databáze nezapisuje a akorát tak przní vstupy. Kdo to vymyslel by si měl uvědomit, že zdaleka ne každé políčko je na to, aby se jeho obsah zapsal do databáze a některé programy (jako třeba ten můj) databázi vůbec nepoužívají.
Mike8748
Profil
do souboru .htaccess si na WZ dej
php_flag magic_quotes_gpc off
imploder
Profil
Mike8748
díky moc, to pomohlo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0