Autor Zpráva
ajajaj
Profil
Ahoj všem a do nového roku co nejméně Error hlášeních ve vašich skriptech...

Chystám, se vytvořit svůj druhý e-shop, v tom prvním jsem se nezabýval tvorbou cool odkazů a teď bych to rád změnil, sice si pořád nemyslím, že by to bylo pro výsledky fulltextu nějak důležité, jak adresy vypadají, ale možná mě to přesvědčí o opaku.
Tak jako tak, jdu do cool adres. Trochu jsem pátral na netu a mám několik otázek pro zasvěcené a zároveň neopovrhnu jakoukoliv radou od kohokoliv, sam se totiz zabyvam phpkem asi rok.

1) jak docílit nejjednoduššího přepisu adresy, uložit do tabulky tvar url, nebo generovat adresu z nazvu kategorie a vyrobku?
2) odkazy v menu tvořit stale s parametry, nebo uz odkazovat s cool url
3) jak potom z cool adresy generovane z nazvu vyrobku a kategorie dostat potrebne promenne aby se na strance zobrazil spravny vyrobek a fungovalo pridani zbozi do kose? Lze to vubec udelat aniz bych musel mit tvar adresy v tabulce?
4) co se starym e-shopem, lze prepracovat na cool verzi odkazu aniz by ztratil pozice ve vyhledavacich?
Mastodont
Profil
jak potom z cool adresy generovane z nazvu vyrobku a kategorie dostat potrebne promenne

V .htaccess mít
RewriteRule ^(.*)$ index.php [QSA,L]

Ze $_SERVER['REQUEST_URI'] pak uříznout potřebnou část a pomocí explode('/', $uri); rozložit na jednotlivé části. Pak s i s tím můžeš dělat co chceš.

uložit do tabulky tvar url, nebo generovat adresu z nazvu kategorie a vyrobku

Název kategorie dle skutečného zařazení, název výrobku uložit do tabulky.

odkazy v menu tvořit stale s parametry, nebo uz odkazovat s cool url

To druhé.
avaranger
Profil
A bez vlivu na pozice ve vyhledávačích to jde, pokud si naprogramuješ skript, který na každé staré adrese provede R301(302) redirect na novou adresu, tak to konkrétně Google schroustá. Což bys měl udělat tak jako tak, abys neměl duplicitní URL. Pokud ten starý eshop nezrušíš úplně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0