Autor Zpráva
mitch
Profil *
Zdravim,
mám na vás prosbu. Dělám jen takovej malej projekt, kterej by mi pomohl při studiu na škole. Vložil jsem si do databáze pár německých slovíček a chci udělat program, který mi je vypíše a já zadám do formuláře český překlad. V podstatě to funguje jako elektronický test ze slovíček. Program jsem napsal celkem bez problémů, ale nevím jak si mám poradit s tim porovnáváním. Pokaždé když odešlu formuláře s českým překladem (přes POST), stránka se mi znovu načte a tím i nová slovíčka, tudíž se mi český překlad porovnává s těmi novými co se znova načetli.. nejde nějak odeslat formulář bez reloadu stránky?

Pokud jsem to napsal nesrozumitelně, chci vytvořit něco na bázi antispamové kontroly.. Děkuju za vaše nápady
Alphard
Profil
nejde nějak odeslat formulář bez reloadu stránky?
ano, přes AJAX, ale tady je to zbytečné

data by se mohla ukládat do session nebo cookies, ale to je taky asi zbytečné

zbývá skryté formulářové pole <input type="hidden" name="original" value="something">
mitch
Profil *
teď nějak nevím jak to myslíš..

jinak ja to přes sessions udělané mám, ale jakmile dojde k tomu reloadu stránky, přepíšou se i ta slovíčka v session. Nepřepíší se pouze v případě, že definuje u <form> action a porovnání bych udělal na další stránce. Jenže to se mi zase nedaří vytáhnout ty odeslané hodnoty, protože k POSTu nedojde.. :/
Alphard
Profil
např.
Geld: <input type="text" name="preklad">
<input type="hidden" name="spravne" value="peníze">
if ($_POST['preklad'] == $_POST['spravne'])

nebo by se mohlo odesílat původní slovo (resp. id záznamu) a překlad tahat z databáze
mitch
Profil *
no kdybych to udělal přes ten hidden, tak bych to musel všechny překlady definovat na tvrdo do php souboru, což by bylo dost nepraktický. A nějak jak jsem psal já by to udělat nešlo?

Ale jinak díky moc za rady
Alphard
Profil
mitch
těžko radit, pořád mě nechápeš
snad není problém vkládat to do hidden dynamicky z databáze

jestli tě tohle baví, začni studovat základy, jestli ne, stáhni si již hotový program a uč se němčinu
mitch
Profil *
jn, pak mi to doslo..dik
mitch
Profil *
pockat ale kdyz odeslu formular, opet dojde k reloadu stranky a slovicka se zmeni ne?
avaranger
Profil
Smarja, tak porovnávej na jiné stránce a nemusíš to řešit :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0