Autor Zpráva
slovak
Profil *
Ahojte potrebujem poradit:
v premennej $cenka mam cenu napr "1521,-SK s DPH" a ja potrebujem tuto hodnotu vynasovyt dakym cislom.
zatial som to skusal takto aby som odstranil tento text ",-Sk s DPH"
$o_price = str_replace(',-Sk s DPH','', $cenka);

a teraz ked dam $ccc=$o_price*2;

tak to nejde. neviete mi poradit? co spravit stou premennou?

dik
Taps
Profil
slovak
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=181 - int
slovak
Profil *
no skusil som to pretipovat na integer a z vyzera ze premenna je sice integer ale hodnota premennej je 0 a to je zle ja potrebujem uchovat hodnotu
Mike8748
Profil
pouzij intval
slovak
Profil *
po pouzity intval je to to iste vysledok je 0
Akacko
Profil
slovak
no mě toto $ccc=$o_price*2; fungovalo i bez přetypováni.
Jinak zkus
$ccc = (int) $o_price * 2; 
slovak
Profil *
no ano mate pravdu ide to aj bez toho takze som zistil ze chyba bude asi niekde inde. ja mam tie hodnoty ulozene v db a odtial ich vyberam do tej premennej $o_price a vtedy to uz nejde ked ja natvrdo zadam do $o_price=12323,-SK s DPH tak to ide v pohode, neviete co by to mohlo asi byt?
Akacko
Profil
slovak
nebylo by lepší si do databáze ukládat jen cenu (číslo) a ten text k tomu dopsat po vytáhnutí z databáze?
slovak
Profil *
no ano mozno ze ano ale bolo by to treba pisat na vela miestach, a to je dost vela prace
slovak
Profil *
no ale ked na tym rozmyslam ono by to nemalo mat ziaden vpliv na to ze je to ulozene aj s tym textom?
slovak
Profil *
nemohlo by to byt tym ze v db je nastaveny rozsah na cenu napriklad 30 znakou a mne do tej premennej dava vsetky? ale vypisuje len normalne a mozno ak davam to pretypovanie a ono vidi prvu poziviu prazdny znak tak to hodi 0?
je nieco take mozne a ak ano ako by sa to dalo obyst?
Akacko
Profil
slovak
afaik jen typ CHAR doplňuje prázdné znaky na plnou délku. Pokud používáš VARCHAR tak by to dělat nemělo. A jinak si myslím, že to že je to v databázi by nemělo mít žádný vliv. Skoušel jsi to přetypování co jsem ti napsal nahoře?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0