Autor Zpráva
suky
Profil
Poradte prosim kterou knihu bych si mel poridit jako zacatecnik objektoveho programovani. Pri nejlepsim mi poslete primo odkaz. Diky.
Měsíček
Profil
<ot> Proč se chceš učit OOP? Myslíš, že je to dobrá volba? </ot>

Dobrou knihu o OOP s přesnou syntaxí PHP nenajdeš jsou, sice takové průměrné, ale za tu cenu ti toho moc nedají, spíše se porozhlídni po knihách, které se zajímají o OOP všeobecně a ne jen na určitý jazyk, pak se stačí naučit trochu syntaxi toho jazyku ve kterém to chceš dělat a půjde to samo :)
BetaCam
Profil
Měsíček
Proč se chceš učit OOP? Myslíš, že je to dobrá volba?

OT: Copak máš proti OOP?? Proč si myslíš, že je to špatná volba??
suky
Profil
Měsíček
Nez ale nakou koupim potreboval bych poradit a nejakou doporucit, to co si mi napsal mi bohuzel vubec nepomohlo...

BetaCam
Poradis mi pls uz nakou tu knihu?
BetaCam
Profil
suky
Je težké radit určitou knihu. Já za celkem podařenou knihu považuji Myslime objektove v jazyku java 5
Měsíček
Profil
OT: Copak máš proti OOP?? Proč si myslíš, že je to špatná volba??

Nemám proti tomu nic a dokonce to nevidím ani jako špatnou volbu jen nemám rád když se do toho někdo hrne když o tom nic neví a čeká od toho vše a myslí si, že s OOP udělá vše jednoduše, rychleji a efektivněji - obvykle je potom zklamání.
BetaCam
Profil
Měsíček
jen nemám rád když se do toho někdo hrne když o tom nic neví a čeká od toho vše a myslí si, že s OOP udělá vše jednoduše, rychleji a efektivněji - obvykle je potom zklamání.

OT: Jenže tady se nikdo do ničeho nehrne. Nekdo chce s OOP pouze začít co od toho očekává či neočekává je věc jiná. Pokud by s OOP nezačal vůbec tak sice nemusí bejt sice teoreticky zklamaný, ale nemá možnost bejt ani překvapený. ( což je větší pravděpodobnost ) Navíc to, že se někdo začne učit OOP neznamená, že na něj bude nadosmrti odkázanej. Vždy se může vrátit ke klasickému způsobu programování. Ted si vybrat nemůže jakým způsobem aplikaci naprogramuje poté si vybrat bude moct.
Zdeněk Košťál
Profil
Na PHP s OOP doporučuji http://zonerpress.cz/pro-programatory/velka-kniha-php-a-mysql-5-kompen dium-znalosti-pro-zacatecniky-i-profesionaly?ItemIdx=4 .
Kcko
Profil
<offtopic>
Měsíček
Ty tvoje myslenkovy pochody a rady jsou mi skutecne nekdy zahadou ...
</offtopic>


Suky: Pro zacatek si kup Mistrovstvi sveta v PHP 5, a potom doporucuji koupit knihu, kterou tusim napsal nejaky Cech ( ale to nevim na 100% ) kde jsou popsany vsechny PHP vzory, typu Singleton, Vyrobni trida, Tovarna atd. Kniha jich obsahuje asi 30.

Nazev ted z hlavy nevim, ale projed nejake knihupectvi na netu a najdes.
BetaCam
Profil
Kcko
a potom doporucji koupit knihu, kterou tusim napsal nejaky Cech ( ale to nevim na 100% ) kde jsou popsany vsechny PHP vzory, typu Singleton, Vyrovni trida, Tovarna atd. Kniha jich obsahuje asi 30.

A ta kniha se specializovala přímo na PHP vzory ( demonstrovala jejich navržení přímo za pomocí PHP ) nebo na Návrhové vzory obecně a jejich konstrukce ukazovala třeba v Javě??
Měsíček
Profil
Reaguji na Kcko:

Ty tvoje myslenkovy pochody a rady jsou mi skutecne nekdy zahadou ...

Jsem rád, že jsem originál co by to byl za svět kdyby každej byl stejnej ..

Reaguji na BetaCam:

Jenže tady se nikdo do ničeho nehrne.

Hrne, kdyby se nehrnul stačil by mu klidně tenhle polodobrý seriál článků http://php.interval.cz/objektove-orientovane-programovani-oop-v-php/ kde se dá naučit vcelku dost pak by mu stačilo ani tento seriál http://builder.cz/serial24.html není špatný když se neber v úvahu, že je primárně psán pro C++, ale mnoho důležitých věcí se dá pochytit i tam.

Pokud by s OOP nezačal vůbec tak sice nemusí bejt sice teoreticky zklamaný, ale nemá možnost bejt ani překvapený

Bych rád věděl z čeho přesně by mohl být překvapený.

Navíc to, že se někdo začne učit OOP neznamená, že na něj bude nadosmrti odkázanej.

Ano to opravdu neznamená, ale na to, aby se naučil OOP pořádně tak, aby ho dokázal ovládat a využít ho tak jak se OOP využívat má musí využít nějáký ten čas a ten opravdu není krátký.
BetaCam
Profil
Měsíček
Hrne, kdyby se nehrnul stačil by mu klidně tenhle polodobrý seriál článků http://php.interval.cz/objektove-orientovane-programovani-oop-v-php/ kde se dá naučit vcelku dost

Je vidět, že seš vytrženej z diskuse. Tohle téma je pokračování jiného tématu z tohoto fóra. Doporučuju to ho přečíst. viz. promena z venku do tridy

Jinak seriál na intervalu ně naučí syntaxi OOP, ale né samotné OOP.

Bych rád věděl z čeho přesně by mohl být překvapený.

Rozšiřitelnost aplikace, přenositelnost mezi platformami, rychlost reakce na změnu zadání. Težko vysvětlovat někomu kdo OOP neprovozuje.


Ano to opravdu neznamená, ale na to, aby se naučil OOP pořádně tak, aby ho dokázal ovládat a využít ho tak jak se OOP využívat má musí využít nějáký ten čas a ten opravdu není krátký.

O5 tě odkážu na na toto téma promena z venku do tridy tam pochopíš, že tohle všechno uz suky ví. :)
Měsíček
Profil
Tak na to téma jsem se nedíval omlouvám se v tom případě beru zpět ..
Kcko
Profil
Mesicku , mne by zajimalo proc mluvis o necem cemu evidentne moc nerozumis. Ten clovek se chce evidentne neco naucit, rozsirit svoje znalosti a ulehcit ci zdokonalit svoje programovani a ty mu tady rikas at se do toho nehrne a ze mu to bude dlouho trvat.

Ty dokazes odvodit za jak dlouho se nauci syntax OOP a taky za jak dlouho mu to prejde do krve tak aby mohl pohodne psat projekty bez problemu v OOP?

Nesud lidi podle sebe. ( Jeste pred pul rokem si tu pokladal otazky na zaklady PHP, tak se ani nedivim ze tu placas takove nesmysly a hovoris o necem o cem sam nemas paru)

suky
http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/programovani-www-st ranek/K1474_mistrovstvi-v-php-5/ ( Mam ji , je v ni spousta uzitecnych informaci, kompletni vyklad OOP)


BetaCam
http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/programovani/navrho ve-vzory-33-vzorovych-postupu-pro-objektove-programovani/

Neni to primo PHP , je to mineno obecne
Kcko
Profil
Jinak uz nebudu reagovat a zbytecne se hadat, ted mi zrovna utekl tutorial ZEND Frameworku, takze pripadne zitra
Měsíček
Profil
Kcko pozor na věc, já se učím vcelku hodně rychle když porovnáš moje začátky tuším červen s lednem tak uvídíš kus docela velký, OOP rozumím vcelku dost mám o něm dvě knihy, ale nevidím je jako dobré.

Ano odvodit to dokážu vcelku jistě, pokud není Einstein tak mu to bude trvat tak půl roku až rok než OOP plně pochopí.

Jinak z čeho usuzuješ, že mluvím "hlouposti" a kde jsi přišel na to, že o tom nemám "ani páru" :-)
BetaCam
Profil
Kcko
Navrhové vzory
33 vzorových postupů pro objektové programování


Myslel sem si, že myslíš tuto knihu jen mě zmátla ta věta

kde jsou popsany vsechny PHP vzory

protože právě v této knize používá Rudolf Pecinovský pro demonstování vzorů Javu. :) Jinak tuto knihu sem četl a též jí mohu s klidným srdcem doporučit.
suky
Profil
Omlouvam se, ze jsem se vcera nemohl ucastnit diskuze, ale asi jsem se rozhodl pro
http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/programovani-www-st ranek/K1474_mistrovstvi-v-php-5/
Diky moc vsem ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0