Autor Zpráva
Meldo
Profil
Mam hosting na ktory sa da pripojit jedine cez SCP protokol, t.j. akasi nahrada FTP. Ktomu mam CMS system ktory pouziva na prenos suborov FTP spojenie. Akorat ze pri tomto hostingu to nefunguje. Pripajam sa takto:

if(!$spojeni = ftp_connect("www.nieco.eu")) {
die("Spojenie s FTP serverom zlyhalo!");
}

Samozrejme mi to hadze hlasku.
Ako sa teda pripojit?
Martin Tiršel
Profil
Mozes vysvetlit "prenos suborov"? Myslis medzi nejakymi serverami alebo napriklad uklada uploadnute subory cez FTP protokol sam k sebe?
Meldo
Profil
Prenos suborov = upload obrazkov, videa a pod, alebo ak chces, tak ide o nahravanie suborov z lokalneho pc na hosting.
Leo
Profil
Co treba Google a prvni odkaz na hledani "SCP in PHP":

http://interval.cz/clanky/ssh2-a-jeho-pouziti-v-php-transfery-dat-scp- a-sftp/

Leo
Martin Tiršel
Profil
Meldo
Nejako sa nechapeme... Potreboval som vediet, ci na serveri X, na ktorom nieje povolene FTP potrebujes vyuzit FTP funkcie jazyka PHP na prihlasenie sa na server Y alebo potrebujes spravit to, ze cez HTTP sa na server X uploadne subor, ktory potom cez FTP presunie do nejakej tvojej zlozky, stale na serveri X. Na to sa zvycajne pouziva move_uploaded_file(). Taktiez moze byt FTP povolene len z adresy 127.0.0.1, teda localhostu, ale nie z vonku. Tvoj popis je nedostatocny, co vlastne potrebujes spravit.

Ak potrebujes dostat subory z PC na server cez SCP protokol (v tom pripade nechapem, co s tym ma PHP), staci pouzit treba winscp alebo nejaky iny klient.
Meldo
Profil
Martin Tiršel
Nechapeme....nevadi. Leo to pochopil dik. To som potreboval.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0