Autor Zpráva
yFang
Profil
Jak mám rozjet PHP na IIS7? Když jsem měl ještě XP, tak mi to tam na IIS (teď nevím, která to byla verze) šlo. Ale teď mi to nejde.
Píše to (mimo jiné) tohle:

Chyba HTTP 404.3 - Not Found

Popis: Požadovanou stránku nelze zpracovat vzhledem k zásadám mapování MIME (Multipurpose Internet Mail Extensions), které jsou na webovém serveru nakonfigurovány. Přípona názvu souboru požadované stránky není rozpoznána, a proto tato stránka není povolena.
...
Měsíček
Profil
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=PHP+a+IIS7&lr=
yFang
Profil
Už jsem na to přišel.
djlj
Profil
yFang
Pro ty, co budou mít stejný problém, jsi sem rovnou mohl i připsat řešení.
yFang
Profil
djlj
Já jsem si nenainstaloval PHP. Ale teď po instalaci koukám, že mi to pořád nejde. Tak kdyby někdo věděl... :)
djlj
Profil
Protožes sem napsal jen to, že to nejde (což může znamenat třeba i to, že ti při tom vybuchne monitor), tak ti asi nikdo neporadí.
anode
Profil
Jako výchozí bod by možná mohlo posloužit http://www.iis.net/php.
yFang
Profil
Postupoval jsem podle tohoto návodu, ale nefunguje mi to. Neznamená to, že mi vybuchne monitor, ale píše to tohle:

Chyba serveru v aplikaci Default Web Site
Chyba HTTP 404.3 - Not Found

Popis: Požadovanou stránku nelze zpracovat vzhledem k zásadám mapování MIME (Multipurpose Internet Mail Extensions), které jsou na webovém serveru nakonfigurovány. Přípona názvu souboru požadované stránky není rozpoznána, a proto tato stránka není povolena.

Kód chyby: 0x80070032

Upozornění: ExecuteRequestHandler

Modul: StaticFileModule

Požadovaná adresa URL: http://localhost:80/index.php

Fyzická cesta: C:\inetpub\wwwroot\index.php

Přihlášený uživatel: Anonymní

Metoda přihlášení: Anonymní

Obslužná rutina: StaticFile

Nejpravděpodobnější příčiny:

* Je možné, že nebylo nalezeno mapování obslužné rutiny. Ve výchozím nastavení je veškerý obsah zpracováván obslužnou rutinou statických souborů.
* Funkce, kterou se pokoušíte použít, možná není nainstalována.
* Příslušné mapování MIME není pro tento web nebo aplikaci povoleno. (Upozornění: Nevytvářejte mapování MIME pro obsah, který by uživatelé neměli stahovat, například pro stránky ASPX nebo soubory CONFIG.)

Možná řešení:

* V oddílu system.webServer/handlers:
* Ověřte, zda je pro aktuální stránku mapována očekávaná obslužná rutina.
* Dávejte dobrý pozor na předběžné podmínky (například runtimeVersion, pipelineMode, bitness) a porovnejte je s nastavením fondu aplikací.
* Dávejte dobrý pozor na typografické chyby na řádku příslušné obslužné rutiny.
* Ověřte, zda je funkce, kterou používáte, nainstalována.
* Ověřte, zda je dané mapování MIME povoleno, nebo pomocí nástroje příkazového řádku appcmd.exe přidejte mapování MIME pro tento web.
1. Otevřete okno příkazového řádku a přejděte do adresáře %windir%\system32\inetsrv.
2. Chcete-li nastavit typ MIME, použijte následující syntaxi: appcmd set config /section:staticContent /+[fileExtension='řetězec',mimeType='řetězec']
3. Proměnná řetězec atributu fileExtension představuje příponu názvu souboru a proměnná řetězec atributu mimeType představuje popis typu souboru.
4. Chcete-li například přidat mapování MIME pro soubor s příponou XYZ, zadejte na příkazovém řádku následující příkaz a pak stiskněte klávesu Enter:
5. appcmd set config /section:staticContent /+[fileExtension='.xyz',mimeType='text/plain']
Upozornění: Dříve než toto mapování MIME přidáte do seznamu, ověřte, zda je pro daný webový server potřebné. Konfigurační soubory, jako jsou například soubory CONFIG, nebo dynamické skriptovací stránky, jako jsou například stránky ASP nebo ASPX, by neměly být stahovány přímo a měly by být vždy zpracovány prostřednictvím obslužné rutiny. K ukládání konfiguračních informací jsou někdy používány další soubory, například databázové soubory nebo soubory sloužící k uložení konfigurace, například soubory XML nebo MDF. Před povolením těchto souborů určete, zda je klienti mohou stáhnout.
* Vytvořte trasovací pravidlo pro sledování neúspěšných požadavků pro tento stavový kód HTTP. Další informace o vytvoření trasovacího pravidla pro neúspěšné požadavky zobrazíte klepnutím sem.

Další informace... K této chybě dojde, pokud přípona souboru požadované adresy URL představuje typ MIME, který není na daném serveru nakonfigurován. Můžete přidat typ MIME pro přípony souborů, které nejsou dynamickými skriptovacími stránkami ani databázovými či konfiguračními soubory. Ke zpracování těchto typů souborů použijte obslužnou rutinu. Přímé stahování dynamických skriptovacích stránek ani databázových či konfiguračních souborů byste neměli povolit.
Informace o verzi serveru: Internetová informační služba 7.0
yFang
Profil
Tak vyřešeno.
Návod funguje, akorát se to musí povolit v zabezpečení.
Spreagy
Profil *
ak vyřešeno.
Návod funguje, akorát se to musí povolit v zabezpečení.

můžeš to prosím nějak upřesnit, díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0