Autor Zpráva
vertigo4
Profil
prominte, že vás s tím pořád otravuju... myslel jsem že to půjde a najednou další problém... zjistil jsem že chyba je v .htaccess, když není nahrán na web, tak se vše zobrazuje tak jak má, když jej tam ale nahraji tak to blbne... to bych chápal, špatně zadaná cesta v přepsané url atd. ale nechápu jakto, že se zobrazují ted některé obrázky... např. horní začátek stránky, pozadí a hlava u každého článku, rss ... tak tedy sem dám .htaccess a prosím jestli byste mi nemohli říci co mám špatně:

RewriteEngine On
RewriteRule ^index$ /index.php [L]
RewriteRule ^zdomova$ /zdomova.php [L]
RewriteRule ^zesveta$ /zesveta.php [L]
RewriteRule ^glosy$ /glosy.php [L]
RewriteRule ^kultura$ /kultura.php [L]
RewriteRule ^fejeton$ /fejeton.php [L]
RewriteRule ^recenze$ /recenze.php [L]
RewriteRule ^mojetvorba$ /mojetvorba.php [L]
RewriteRule ^omne$ /omne.php [L]
RewriteRule ^(.*)/(.*)$ /$1.php?clanek=$2 [L]
vertigo4
Profil
tedkom to zase jde... před chvílí to nešlo :D tak to si ze mě snad někdo dělá srandu nebo co?
vertigo4
Profil
spíš by mě teda zajímalo, proč třeba http://jimmyhayek.unas.cz/pictures/promena.jpg se při nahrátem .htaccess nezobrazí
djlj
Profil
Protože odpovídá pravidlu: RewriteRule ^(.*)/(.*)$ /$1.php?clanek=$2 [L]
vertigo4
Profil
prostě obrázek co tam nahraji po nahrátí .htaccess tak se nezobrazí... až po přenahrátí .htaccess se zobrazí
djlj
Profil
djlj
Už jsem ti napsal proč.
vertigo4
Profil
djlj
jj dík, a existuje nějak to nastavit, aby to bralo vyjímky pro obrázky? může to být třeba
RewriteRule ^(.*)/(.*)\.jpg$ /$1/$2.jpg [L]
?
vertigo4
Profil
teda takhle samozř.
 RewriteRule ^(.*)/(.*)$ /$1/$2 [L]
djlj
Profil
Pro všechny existující soubory:

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f
RewriteRule ^(.+) - [PT,L]


A pokud chceš vyloženě jen pro obrázky, tak by mělo fungovat to tvoje řešení. Většinou bývá nejjednodušší ověření funkčnosti to zkusit.
vertigo4
Profil
djlj
moc dík, moc jsi mi pomohl... už to jde... mno nevím, bál jsem se to nějak zkusit to moje řešení, protože jsem na jpw četl o opatrnosti testování .htaccess :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0