Autor Zpráva
Vavroch
Profil *
Zdravím
Několik let si už zpracovávám seznam o několika sloupcích.Nyní bych chtěl pomocí php,dosáhnout toho,abych si vytvořil aplikaci,která mi bude vyhledávavat a vracet výsledky podle zadaných kriterií.

Zajímalo by mne,jestli můžu tento postup použít pouze při čtení z xls(či jiného formátu),nebo budu muset vyuřít databázi Mysql?
Nejlepší řešení by pro mne bylo tahat rovnou z XLS,jelikož,ten se bude nadále rozšiřovat.
Eventuelně Propojit Mysql s xls(aktualizovat databazi).
Prosím o nasměrování,kde a jak začít a jaká možnost by byla dle vás nejvhodnější.

Děkuji za rady.
Sventek
Profil
export z xls mi přijde dost problematický, i když možná bys na to nějakou hotovou funkci našel. Já když potřebuju něco exportovat z excelu, použiju csv (data oddělená středníky) a v php už není problém to zpracovat. Ale pokud bys něco chtěl hledat a muselo se to pokaždé znova načítat, bylo by to asi dost pomalé.

Pokud ti do toho můžu kecat, pokud aspoň trochu umíš php a mysql, vybodni se na excel a hoď si to to mysql a upravuj to rovnou tam.
Vavroch
Profil *
Prave,je to hodne velke 1600 polozek,a porad pribyvaji dalsi..a je mozny export do sql z XLS?aniz bych musel neco prevadet apod?Kazdy mesic bych to aktualizoval v XLS,presypal do Mysql a pouzival,popripade tento zpusob nejak zautomatizovat.
A ceho se treba drzet a vyvarovat pri exportu z xls do sql?
orsic
Profil
converze dat z excelu do mysql lze přes tuto online aplikaci :
http://webxadmin.free.fr/xls2mysql/xls2mysql_demo/xls2mysql/xls2mysql. php
online free lze pouze 15 vložení,ale po zakoupení offline verze to šlape jak má :)
ovšem jen ve formátu xls ´97 :(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0