Autor Zpráva
rda
Profil *
ahoj, cyklem while vypisuji data z databaze a ja bych potreboval aby se v tomto cyklu do pole ukladaly jednotlive polozky. Kdyz se treba vypisuje z databaze jmeno, aby se kazde jmeno ulozilo do jednotliveho pole. napriklad $pole[0]="Pepa novak"; $pole[1]="josef oprsalek"; ...
Predem diky za odpovedi.
Alphard
Profil
$pole[] = $jmeno_z_databaze;
rda
Profil *
omlouvam se za nadpis, spletl jsem si ho s prezdivkou...
ja to mam ted v cyklu takto:
$jmeno_vysouvaci_box = Array($rec["name_p"]);
ale kdyz mimo cyklus napisi echo $jmeno_vysouvaci_box["0,1,2"] , tak to vypise pouze posledni jmeno a indexy 1,2,... jsou prazdne, nevim kde delam chybu :-/
Alphard
Profil
vždy to přemažeš, jak jsem psal
$jmeno_vysouvaci_box = array ();
while (...)
{
...
$jmeno_vysouvaci_box[] = $rec['name_p'];
n
rda
Profil *
toto mi praveze nevypise vubec nic :/
BetaCam
Profil
rda
Tak tam dáváš špatný hodnoty. Pokud tam opravdu něco vkládáš tak po

var_dump($jmeno_vysouvaci_box);

se ti musí vypsat to co si tam vložil pokud ne tak to tam dáváš blbě.
Alphard
Profil
ale ono se nic nemá vypisovat, ukládá se to do pole

na konec si dej
print_r ($jmeno_vysouvaci_box);
rda
Profil *
jo takhlee ja jsem to vypisoval pres echo $jmeno_vysouvaci_box[0] a to bylo zrovna prazdne. Proto bych se chtel jeste zeptat, jestli by neslo nejak osetrit to, aby do pole neukladaly prazdne hodnoty?
Predem dekuji
rda
Profil *
vypise mi to praveze toto:
array(63) { [0]=> NULL [1]=> NULL [2]=> NULL [3]=> NULL [4]=> NULL [5]=> NULL [6]=> NULL [7]=> NULL [8]=> NULL [9]=> NULL [10]=> NULL [11]=> NULL [12]=> NULL [13]=> NULL [14]=> NULL [15]=> NULL [16]=> NULL [17]=> NULL [18]=> NULL [19]=> NULL [20]=> NULL [21]=> NULL [22]=> NULL [23]=> NULL [24]=> NULL [25]=> NULL [26]=> NULL [27]=> NULL [28]=> NULL [29]=> NULL [30]=> NULL [31]=> NULL [32]=> NULL [33]=> NULL [34]=> NULL [35]=> NULL [36]=> NULL [37]=> NULL [38]=> NULL [39]=> NULL [40]=> NULL [41]=> NULL [42]=> NULL [43]=> NULL [44]=> NULL [45]=> NULL [46]=> NULL [47]=> NULL [48]=> NULL [49]=> NULL [50]=> NULL [51]=> NULL [52]=> NULL [53]=> NULL [54]=> NULL [55]=> NULL [56]=> NULL [57]=> NULL [58]=> NULL [59]=> string(15) "jmeno1" [60]=> string(12) "jmeno2" [61]=> string(12) "jmeno2" [62]=> string(19) "jmeno3" }

slo by nejak udelat aby [0] bylo jmeno1, a tak dal?
BetaCam
Profil
rda
Třeba :
$jmeno_vysouvaci_box = array ();
while (...)
{
   if($rec['name_p'] != null){
   $jmeno_vysouvaci_box[] = $rec['name_p']; 
   }
}
rda
Profil *
jo takovyto finta v tom je...a prosim vas jeste posledni dotaz. potreboval bych do te podminky zakomponovat to, aby kdyz budou dve jmena stejny, aby se do pole vlozilo pouze jednou...
Tedy kdyz pobezi cyklus while bude postupne vypisovat jmena Alena, josef, Alena, franta, tak ja bych potreboval aby se do pole vlozilo pouze Alena, josef, franta. zkousel jsem to ruzne, ale porad jsem tam delal asi neco spatne.
Predem dekuji
Alphard
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=67 584

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0