Autor Zpráva
vertigo4
Profil
Ahoj, potřeboval bych poradit/nasměrovat... potřeboval bych diskusi po článkem... prostě zobrazené příspěvky a pod tím formulář k přidání... chci ji udělat s pomocí databáze (mysql). Tedka nevím, jak mám vytvořit tabulku... jestli k článkům v databázi přidat sloupec/sloupce a tam vkládat příspěvky nebo vytvořit pro každý článek novou tabulku... prostě potřebuji pro každý článek novou diskusi... asi něco takového jako má http://php.vrana.cz ...
vertigo4
Profil
vím, že je toho na webu plno a já také nechci přímo řešení, jen nakopnout... :-)
Akacko
Profil
vertigo4
uděláš tabulku pro články a pro diskusi. do tabulky pro diskusi budeš ukládat ID článku a pote jen vypíšeš/přidáš záznam do diskuse, který má ID právě vypisovaného článku. Chápeš?
vertigo4
Profil
tedka mi došlo, že by to v poho šlo udělat jednou tabulkou, kde by byl příspěvek, autor, datum... a adresa, kde by se ukládala adresa toho článku a poté by se vypisovaly příspěvky, které by vyhovovali adrese
Alphard
Profil
ano, jak radí Akacko, jen zdůrazním, ukládej id článku, ne jeho adresu
např. při adrese typu server.cz/technika/vysoka-pec by se při změně sekce muselo vše přepsat
vertigo4
Profil
ne ja myslím jen vysoka-pec.... (adresa článku samotného)
Akacko
Profil
vertigo4
to je jedno co v té adrese bude.
1) název dresy zabere více místa v db
2) nebudeš moci používat mysql_insert_id()
3) to co psal Alphard
4) můžeš mít více článků stejně pojmenovaných
5) tabulky se většino spojuji primárními klíči. Když někdo po tobě bude luštit tvůj kód, tak ti akorát bude nadávat do blbce a to ty asi nechceš
vertigo4
Profil
a prosím vás, když mám více dat. spojení, tak jak vymažu paměť, aby mi neblbo další spojení... mysql_free_result();
?
Alphard
Profil
ano, manuál neznáš?
ale jestli netaháš z databáze romány, je to IMHO zbytečné

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0