Autor Zpráva
Tomasek
Profil *
Dobrý den,

mám script

function friendly_url($nadpis) {
$url = Str_Replace( Array("á","č","ď","é","ě","í","ľ","ň","ó","ř","š","ť","ú","ů","ý","ž", "Á","Č","Ď","É","Ě","Í","Ľ","Ň","Ó","Ř","Š","Ť","Ú","Ů","Ý","Ž"),
Array("a","c","d","e","e","i","l","n","o","r","s","t","u","u","y","z", "A","C","D","E","E","I","L","N","O","R","S","T","U","U","Y","Z"), $nadpis);
$url = Str_Replace(Array(" ", "_"), "-", $url); //nahradí mezery a podtržítka pomlčkami
$url = Str_Replace(Array("(",")",".","!",",","\"","'"), "", $url); //odstraní ().!,"'
$url = strtolower($url);
$url = mb_strtolower($url, 'utf-8');
return $url;
}



Ten mi vytvoří z názvu nového dokumentu přes CMS system frinedly url adresu, to je vše v pořádku ale problém nastane když se několik dokumentů jmenuje stejně, to pak mám stejné friendly url a dělá to bordel.

Potřeboval bych tento script předělat tak, že POKUD se v mysql ve sloupci friendly_url již nachází daný název, tak připiš k friendly_url -1 (pomlčka jedna), pokud se nachází již i s pomlčkou jedna, připiš -2 a tak dále
Pak budu mít např.: kontakt, kontakt-1, kontakt-2

Ještě by bylo super, že by to čísla za pomlčkou bylo vždy aktualiní, tj. pokud smažu kontakt-1 tak aby mi nezůstalo v databázi: kontakt a kontakt-2 ale aby se kontakt-2 zmenšil když ten pod ním vymažu, tj. budu mít: kontakt a zase kontakt-1

Vím že to jde, jenže nevím jak :(

Moc děkuji za pomoc!
Alphard
Profil
příjemnou zábavu :-)
články se většinou určují podle jedinečného id v databázi, vadilo by hodně mít adresy ve tvaru:
82-Kontakt, 82_Kontakt, apod.?
82 je id článku a dá se jednoduše vytáhnout
djlj
Profil
http://php.vrana.cz/automaticke-vytvoreni-pratelskeho-url.php

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0