Autor Zpráva
Figy
Profil
Zdravím,
mám zcela banální problem, ale nejsem schopen ho vyřešit.
Tento skript mi vždycky vypíše že je špatný heslo, ale login je v pořádku... jakto ? ...mám chybu ve SQL dotazu ? ...už sem úplně bezradnej, fakt nevim kde mám chybu, pls poraďte. Diky moc

    $mlogin = mysql_query('SELECT `login` FROM `predpona_user` WHERE `login` = "'.$login.'"');
    $mheslo = mysql_query('SELECT `heslo` FROM `predpona_user` WHERE `login` = "'.$login.'"');

     if($submit == "Přihlásit")
       {
         if(mysql_num_rows($mlogin) == 0){
         $chyba = 1 ;
         echo "Nikdo s takovým loginem se u nás ještě nezaregistroval ! <br><br>";
         }
    
         if($mheslo != $heslo){
         $chyba = 1 ;
         echo "Špatné heslo chlapečku !";
         }
    
         if($chyba == 0){
         blablabla...
         }
       }
Akacko
Profil
Figy
$mlogin = mysql_result(mysql_query('...'),0);

to samé pro heslo
Figy
Profil
Akacko
teď tam mám přesně :
    $mlogin = mysql_result(mysql_query('SELECT `login` FROM `predpona_user` WHERE `login` = "'.$login.'"'),0);
    $mheslo = mysql_result(mysql_query('SELECT `heslo` FROM `predpona_user` WHERE `login` = "'.$login.'"'),0);


a hned po vstupu na stranku to vypisuje :

Warning: mysql_result(): Unable to jump to row 0 on MySQL result index 4 in /3w/unas.cz/d/destiny-soldiers/forum/login.php on line 46

Warning: mysql_result(): Unable to jump to row 0 on MySQL result index 5 in /3w/unas.cz/d/destiny-soldiers/forum/login.php on line 47

a když odešlu form vypiše to :

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /3w/unas.cz/d/destiny-soldiers/forum/login.php on line 51

a jestě navíc to hlásí, že ten login neexistuje !
Alphard
Profil
jednoduše a prostě
$result = mysql_query ("select count(*) pocet from predpona_user where login = ".$login." and heslo = ".$heslo);
$login = mysql_fetch_assoc ($result);
if ($login['pocet'])
{ jsem přihlášení }
else
echo "špatné přihlašovací údaje";

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0