Autor Zpráva
suky
Profil
Vyhazovani vyjimek pomoci try a catch je ciste veci vyvojare nebo se ma objevovat i ve vyslednem kodu? Porad se mi nepodarilo prijit na vyhodu chytani, krome toho, ze si muzu urcit co se bude dit po zachyceni.
K
Profil *
pomoci try a catch je ciste veci vyvojare nebo se ma objevovat i ve vyslednem kodu
toto moc nechapu..

http://php.interval.cz/clanky/vyjimky-v-oop/
suky
Profil
Ptam se jestli je nutny je puzivat ve vyslednem kodu nebo jestli jenom ulehcuji praci. Prave ctu Mistrovstvi v PHP 5 a z tech ukazek a toho textu jsem pobral, ze zachycuji chyby, ale neprijde mi to jako idealni reseni, mohli byste pridat neco mezi vyhody?
Mastodont
Profil
Výhody i nevýhody jsou v té knize popsány dost dobře, pokud si vzpomínám.
RiZe
Profil
Tak výhody jsou řekl bych jasné. Pokud například vkládáš (includuješ) soubor o kterém není jisté že existuje, pak použiješ to vložení v chráněném bloku "try" a v "catch" budeš zachytávat vyjímku, pokud se soubor vložit nepodařilo, neexistuje, nemáš oprávnění atp. Využití je jasnější v nějakém opravdovém programovacím jazyce, např. C# kde ti taková chyba nezpůsobí pád programu, ale běh pokračuje odchycením vyjímky a např. zobrazením informace o chybě uživateli. V PHP využití možná pro dělení nulou pokud to nebudeš mít zachycené podmínkami, nebo includovaní atp.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0