Autor Zpráva
FantomX1
Profil
Potrebujem sa tu opytat na temu, ktora uz bola ciastocne rozoberana.
Neviem ci v tomto pripade je zdroj az taky dolezity ale pre istotu ho sme davam:

<FORM ACTION="upload2.php" METHOD="post" ENCTYPE="multipart/form-data">
<INPUT TYPE="file" NAME="soubor" SIZE="40">
<INPUT TYPE="submit" NAME="ok" VALUE="Upload">
</FORM>
</td>
</tr>
</table>
<?

if ($ok == "Upload" && $soubor_name!=""):

$size = $soubor_size / 1000;

if ($soubor_type=="text/plain" || $soubor_type=="text/html" || $soubor_type=="text/zip"):

if ($soubor_size < 1000000):

if (move_uploaded_file ($soubor, "data/$soubor_name")):
echo "<font face=\"Arial\" size=\"2\"><b>Súbor $soubor_name o veľkosti $size KB bol nahraný na server</b></font><BR>";

else:

echo "<font face=\"Arial\" size=\"2\"><b>Súbor nemohol byť nahraný, zrejme došlo k chybe!</b></font><BR>";

endif;

else:

echo "<b>Súbor musí byť menší ako 1000000 bajtov</b>";

endif;


else:

echo "<font face=\"Arial\" size=\"2\"><b>Zadali ste zlý typ súboru!</b></font><BR>";

endif;

endif;
?>

Neviete preco sa mi subor uploaduje aj ked je vacsej velikosti ako je povolena? Myslim tym ze sa uploaduje ale potom sa nenahra na disk ale vymaze z tempu. Chcel by som to spravit tak aby ak je vacsej velikosti ako je povolena vobec neuploadoval, pretoze tak ubera zbytocne z pasma a z prenesenych dat. Mozete si to aj vyskusat na http://www.money.fbi.cz/upload2.php.

Vopred dakujem za vsetky odpovede!
Honza Hučín
Profil
Podle mě je to tím, že soubor spolu s ostatními formulářovými daty odesíláš obslužnému skriptu a až ten rozhoduje, jestli se soubor nahraje. Protože obslužný skript běží na serveru, musí být soubor také na serveru, aby si skript zjistil jeho velikost (na tvůj pevný disk přece sahat nebude).
Pokud bys chtěl zamezit odeslání velkého souboru, pak to musíš udělat Javascriptem - obsluhou události onSubmit. Ovšem nevím, jaká JS funkce zjišťuje velikost souboru (či zda taková vůbec existuje).
DoubleThink
Profil *
To se stávalo i mě - řešení je přepsat tyto 2 proměnné v php.ini


post_max_size = 50M

upload_max_filesize = 50M


Výchozí hodnota je tuším 2M - takže všechno, co bylo větší šlo do hnoje...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0