Autor Zpráva
xtrip
Profil
if($prikaz==='edituj'){
include_once('mysql.php');
$dotaz = mysql_query("UPDATE tabulka SET nick = '$nickx', ip = '$ip1x', ip2 = '$ip2x', ip3 = '$ip4x', ip4 = '$ip4x' WHERE id = '$ids'");
if ($dotaz) { echo "vypise případnou chybu";
}
dajusa
Profil
nějak nechápu v čem je problém nebo o co jde :(
dajusa
Profil
a proč tam máš v prvním řádku 3 = ?? dávají se jen 2
Taps
Profil
xtrip
zkus to takto:
if($prikaz=='edituj'){
include_once('mysql.php');
$dotaz = mysql_query("UPDATE tabulka SET nick = '$nickx', ip = '$ip1x', ip2 = '$ip2x', ip3 = '$ip4x', ip4 = '$ip4x' WHERE id = '$ids'") or die (mysql_error());
}

Jakou chybu ti to vypisuje ?
xtrip
Profil
když odešlu data této podmínce => 'if($prikaz==='edituj')' v databázi(lépe řečeno v tabulce) se nic nezměni. Tady je formulář kde jsou dosazeny hodnoty pro UPDATE

if($prikaz==='pred_updatem'){
include_once('mysql.php');
$dotaz = MySQL_Query("SELECT * FROM users WHERE id = '$ids'");
while($zaznam = MySQL_Fetch_Array($dotaz)):

echo "<form action='index.php?prikaz=edituj&ids=".$zaznam["id"]."' method='post'";
echo "<table><tr><td>NICK:</td><td><input type='text' name='nicks' value='".$zaznam["nick"]."' size='30'></td></tr>";
echo "<tr><td>IPs:</td><td><input type='text' name='ip1s' value='".$zaznam["ip1"]."' size='30'>(ip1)</td></tr>";
echo "<tr><td></td><td><input type='text' name='ip2s' value='".$zaznam["ip2"]."' size='30'>(ip2)</td></tr>";
echo "<tr><td></td><td><input type='text' name='ip3s' value='".$zaznam["ip3"]."' size='30'>(ip3)</td></tr>";
echo "<tr><td></td><td><input type='text' name='ip4s' value='".$zaznam["ip4"]."' size='30'>(ip4)</td></tr>";
echo "<tr><td></td><td><input type='submit' value='EDIT'></td></tr>";
echo "</table></form><br>";
endwhile;
}

prosím poradte
dajusa
Profil
no tak myslím že první by bylo dobré odmazat jedno = protože mám pocit že se Ti to ani jako podmínka nechová
xtrip
Profil
píše mi to Unknown column 'ip' in 'field list'
xtrip
Profil
funguje! Děkujuju!!!
Aleš Janda
Profil
dajusa
1 == 1 => true
1 === 1 => true
'1' == 1 => true
'1' === 1 => false

Dvě = porovnávají hodnoty, tři = porovnávají hodnoty a typ.
dajusa
Profil
aha tak to jsem nevěděl...děkuju aspoň jsem si zase rozšířil své obzory

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0