Autor Zpráva
začatečník
Profil *
Zdravím, potřebuji poradit, když mám nějakou proměnou a zakládám tabulky, které se pojmenovávají podle té proměné.
Asi takhle

$nazev_tabulky="ahoj"

MySQL_Query("
CREATE TABLE nazev tabulky (
id int(11) NOT NULL auto_increment,
prijmeni varchar(100) not NULL,
jmeno varchar(100) not NULL,
primary key(id)
)
");

Jak udělat, aby se tabulka jmenovala ahoj?

Děkuji moc. P
KGW
Profil
myslis CREATE TABLE $nazev_tabulky
začatečník
Profil *
Lépe řečeno, aby se jmenovala, tak jako hodnota v proměné. dík P
djlj
Profil
CREATE TABLE `".$nazev_tabulky."` (

Pročti si nějaké návody pro začátečníky v php, třeba http://linuxsoft.cz/php/ nebo http://polopate.jakpsatweb.cz.
kropac
Profil *
nechtel jsem zakladat novej topic a jde taky o mysql_query, neodesila me data do db, nevo nekdo cim by to mohlo byt??
$sql = "INSERT INTO accounts (id, jmeno, prijmeni, email, nickname, heslo, datum_reg) VALUES (NULL, ".$_POST['Jmeno'].", ".$_POST['Prijmeni'].", ".$_POST['Email'].", ".$_POST['Nickname'].", ".$_POST['Heslo'].", ".$Datum.")";
mysql_query ($sql);


celej kod je tady
Alphard
Profil
řetězce dej do apostrofů a vypiš si mysql_error()
kropac
Profil *
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '@neco.cz, nickname, heslo, 2008-02-07)' at line 1


ale to nechapu, zkousel jsem tu syntax vlozit normalne pres phpmyadmina a fungovala :S
Alphard
Profil
@ zavináč má v MySQL zvláčtní význam, když je součástí řetězce, musí být v apostrofech
kropac
Profil
hehe sem trubka,..uz je me to jasny :) diky :)
kropac
Profil
ne, tak beru zpět, vůbec nevim, stále me to delá vsechno možný jen to co potebuju ne x( ,.... mohl by jste sem nekdo prosimvas hodit jak to ma vypadat? :ˇ(
DJ Miky
Profil
$sql = "INSERT INTO accounts (id, jmeno, prijmeni, email, nickname, heslo, datum_reg) VALUES (NULL, '".$_POST['Jmeno']."', '".$_POST['Prijmeni']."', '".$_POST['Email']."', '".$_POST['Nickname']."', '".$_POST['Heslo']."', '".$Datum."')";
mysql_query ($sql);


A ještě by bylo záhodno ošetřit vstupy proti SQL injection.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0