Autor Zpráva
anonym
Profil *
echo "<li '.($firstitem?' class='first':'').'><a href='index.php?rubrika={$zaznam['id']}'>{$zaznam['rubrika']}
($pocet)</a></li>";

Tetno kousek kódu vezme první záznam z databáze a nastyluje ho speciálním style, ostatní záznamy nastyluje již obyčejným...

Nějak jsemse do toho ale zamotal, zvláště pak do uvozovek, a styly mi nefungují...
Neporadili byste mi pls kde jsem to zamotal? ...Předem děkuji za přínosné reakce
Pietro
Profil
echo '<li ';
if($firstitem) echo ' class="first"';
echo '<a href="index.php?rubrika='.$zaznam['id'].'">'.$zaznam['rubrika'].'('.$p ocet.')</a></li>'; 
anonym
Profil *
zkusil jsem to a pořád mi to vypisuje nenastylovaně :(
anonym
Profil *
celý vypisovací cyklus z databáze vyadá takto:

  $vypis_menu = mysql_query("SELECT * FROM `rubriky`");
  $firstitem = true;
  
  while ( $zaznam = mysql_fetch_array($vypis_menu) ) {
          $clanky = mysql_query("select id from clanky where id_rubriky =".$zaznam["id"].""); 
          $pocet = mysql_num_rows($clanky);
       
      echo "<li '.($firstitem?' class='first':'').'><a href='index.php?rubrika={$zaznam['id']}'>{$zaznam['rubrika']}
($pocet)</a></li>";   
anonym
Profil *
celý vypisovací cyklus z databáze vyadá takto:

  $vypis_menu = mysql_query("SELECT * FROM `rubriky`");
  $firstitem = true;
  
  while ( $zaznam = mysql_fetch_array($vypis_menu) ) {
          $clanky = mysql_query("select id from clanky where id_rubriky =".$zaznam["id"].""); 
          $pocet = mysql_num_rows($clanky);
       
      echo "<li '.($firstitem?' class='first':'').'><a href='index.php?rubrika={$zaznam['id']}'>{$zaznam['rubrika']}
($pocet)</a></li>";   
centi
Profil
Možno preto, lebo Pietro zabudol ukončiť úvodný LI tag, bližšie som jeho kód neskúmal.

echo '<li ';
if($firstitem) echo ' class="first"';
echo '><a href="index.php?rubrika='.$zaznam['id'].'">'.$zaznam['rubrika'].'('.$p  ocet.')</a></li>'; 
centi
Profil
Btw, možno by nezaškodilo mrknúť do HTML zdrojáku a zistiť, čo to vygeneruje.
anonym
Profil *
a už jsem to zjistil..... jednak tam skutečně byl neuzavřený tag, a za druhé jsem zapomněl na konec while dát false hodnotu $firstitemu....

Správně to tedy má vypadat nějak takhle:
    	<?php
  
  $vypis_menu = mysql_query("SELECT * FROM `rubriky`");
  $firstitem = true;
  
  while ( $zaznam = mysql_fetch_array($vypis_menu) ) {
          $clanky = mysql_query("select id from clanky where id_rubriky =".$zaznam["id"].""); 
          $pocet = mysql_num_rows($clanky);
          
echo '<li ';
if($firstitem) echo ' class="first"';
echo '><a href="index.php?rubrika='.$zaznam['id'].'">'.$zaznam['rubrika'].'('.$p ocet.')</a></li>'; 
          $firstitem = false;
}		
	?>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0