Autor Zpráva
Tomiiiik
Profil *
Zdravim Vas vsechny opet po nejake dobe. Mam jeden problem a myslim si, ze to pro nektere z Vas nebude az tak zapeklita situace.

Na strankach mam nejake odkazy (napr. clanky o počítačích, články o telefonech,...) v databázi mám udelanou tabulku kde ukládám id řádku (1-xxxx), dále pak id_kategorie kde se maji odkazy z DB vypisovat a nazev odkazu. Na strance mam pouze nacitani odkazu z databaze kdyz je id_kategorie to ktere volam, to mi spravne funguje a dela vlastne odkaz stranka.php?strana=1 ... cisla v tomto scriptu pricitam ve while pomocí ++, abych se dostal k veci, potreboval bych nejakym zpusobem poradit jak zapsat MySQL select, aby mi nacetl patricny nazev napr. kdyz bude stranka=3 aby nacetl 3 zapis v mysql patrici do aktualni id_kategorie. Snad me trosku chapete.

Jelikoz je v MySQL zapsano mnoho techto odkazu, nechci pri kazdem pridavani zjistovat jake cislo radku tam mam sam napsat, myslim si, ze v mysql toto bude fungovat (odhaduji udelat select kde on vlastne nacte pocet zaznamu v te aktualni kategorii a pak pomoci nejakeho scriptu bude prirazovat texty z db, napr. kdyz bude ?stranka=1 nacte nazev clanek o počítačích (protože ten je první v kategorii), když bude stranka=3 (načte 3 zapis v aktualni kategorii z mysql). Snad jsem to trošku vysvětlil a pochopíte mě :-)
Alphard
Snad jsem to trošku vysvětlil a pochopíte mě
no nevím, radši odpovím jen na tohle
potreboval bych nejakym zpusobem poradit jak zapsat MySQL select, aby mi nacetl patricny nazev napr. kdyz bude stranka=3
sql = "select nazev from tabulka where stranka = ". (int) $_GET['stranka'];

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0