| Autor | Zpráva | ||
|---|---|---|---|
| enorm Profil |
#1 · Zasláno: 14. 2. 2008, 12:16:52
takze mam takyto kod :
<?php
$name = trim(htmlspecialchars(addslashes($_POST['name'])));
$email = trim(htmlspecialchars(addslashes($_POST['email'])));
$site = trim(htmlspecialchars(addslashes($_POST['site'])));
if (!$site){
$site = '';
}
$text = htmlspecialchars(addslashes($_POST['text']));
$time = date('d.m.Y g:i a');
mysql_pconnect('localhost', 'root', 'heslo_nedam') or die('Nepodarilo sa spojit s databazou');
mysql_select_db('stranka') or die('Nepodarilo sa vybrat databázu.');
if (isset($_POST['sent']))
{
if ($name != '' || $email != '' || $text != '')
{
if (ereg('^.+@.+\\..+$', $email))
{
$sql = 'INSERT INTO guestbook (`name`, `email`, `site`, `text`, `time`) VALUES ("'.$name.'", "'.$email.'", "'.$site.'", "'.$text.'", "'.$time.'")';
$result = mysql_query($sql);
header('Location: '.$_SERVER['PHP_SELF'].'?report=succes');
}
else {
header('Location: '.$_SERVER['PHP_SELF'].'?report=badmail');
}
}
else {
header('Location: '.$_SERVER['PHP_SELF'].'?report=error');
}
}
?>
<form method="post">
*Meno: <input type="text" name="name"><br>
*Email: <input type="text" name="email"><br>
Homepage: <input type="text" name="site"><br>
*Text:<br><textarea name="text" cols="50" rows="5" wrap="soft">
</textarea><br>
<input type="reset" value="Reset">
<input type="submit" name="sent" value="Send">
</form>
<?php
$report = $_GET['report'];
switch ($report){
case 'error':
print 'Musite zadať všetky údaje označené hviezdičkou<br>';
break;
case 'succes':
print 'Pridanie príspevku bolo úspešné<br>';
break;
case 'badmail':
print 'Zadali ste neplatný e-mail<br>';
break;
default:
print 'Všetky údaje označené hviezdičkou sú povinné. Do kolonky homepage zadajte svoju stránku bez http://<br>';
}
define ('ROWS', 5);
if (!isset($HTTP_GET_VARS["num"]))
{
$result = mysql_query("SELECT id FROM guestbook");
$num = mysql_num_rows($result);
}
else
{
$num = $HTTP_GET_VARS['num'];
}
if ($num > ROWS)
{
$od = isset($HTTP_GET_VARS['od']) ? $HTTP_GET_VARS['od'] : 1;
$result = mysql_query("select * from guestbook"." limit ".($od - 1).", ".ROWS);
while($row=mysql_fetch_object($result))
{
echo 'Meno: '.$row->name.'<br>Email: '.$row->email.'<br>Homepage:<a href=http://'.$row->site.'> '.$row->site.'</a><br>čas: '.$row->time.'<br>Text:<br> <table width=500><tr><td>'.$row->text.'</td></tr></table><br><hr width=100%>';
}
echo 'Záznamov: ' .$od.'-';
echo (($od + ROWS - 1)<=$num) ? ($od + ROWS - 1) : $num;
echo ' Z celkom '.$num.'&&&';
if ($od == 1) echo 'Začiatok&|&' ;
else echo '<a href='.$_SERVER['PHP_SELF'].'?num='.$num.'&od=1>Začiatok</a>&|&';
if ($od < ROWS) echo 'Predchadzajuci&|&' ;
else echo '<a href='.$_SERVER['PHP_SELF'].'?num='.$num.'&od='.($od-ROWS).'>Predchádz ajuci</a>&|&';
//Vytvor odkaz iba ked niesme na poslednej strane
if ($od + ROWS > $num) echo 'Následujúci&|&';
else echo '<a href='.$_SERVER['PHP_SELF'].'?num='.$num.'&od='.($od+ROWS).'>Následujú ci</a>&|&';
//posledna strana
if ($od > $celkem - ROWS) echo 'Koniec&<BR>';
else echo '<a href='.$_SERVER["PHP_SELF"].'?num='.$num.'&od='.($celkem - $celkem % ROWS + 1).'>Koniec';
}
else
{
$result = mysql_query("select * from guestbook"." limit ".$num);
while($row=mysql_fetch_object($result))
{
echo 'Meno: '.$row->name.'<br>Email: '.$row->email.'<br>Homepage:<a href=http://'.$row->site.'> '.$row->site.'</a><br>čas: '.$row->time.'<br>Text:<br> <table width=500><tr><td>'.$row->text.'</td></tr></table><br><hr width=100%>';
}
}
?>
a potrreboval by som ho nejako doplnit tak, aby mi tie prispevky zoradovalo podla najnovsich...teraz to zoraduje tak ako to bolo pridane - najnovsie su pod tymi starsimi... p.s: pokial viete ako na to tak poprosim vyklad ako pre blbecka, popripade rovno zakomponovanie do kodu..dakujem |
||
| Jack Finger Profil |
#2 · Zasláno: 14. 2. 2008, 13:33:34
enorm
SELECT * FROM tabulka ORDER BY time DESC |
||
| Jack Finger Profil |
#3 · Zasláno: 14. 2. 2008, 13:38:56 · Upravil/a: Jack Finger
tedy: (8. řádek z dola)
$result = mysql_query("SELECT * FROM guestbook ORDER BY time DESC LIMIT ".$num);
|
||
| enorm Profil |
#4 · Zasláno: 14. 2. 2008, 13:56:38
vdaka a nevies akym sposobom by som tam mohol pridat pridavanie smajlikov do textu?
|
||
| Jack Finger Profil |
#5 · Zasláno: 14. 2. 2008, 14:18:02
enorm
vím, ale není to zrovna nejjednodušší věc, doporučuju umět PHP a aspoň základy JS. anebo mi napiš na ICQ (280775389) a můžu ti to tam hodit. |
||
|
Časová prodleva: 18 let
|
|||
0