« 1 2 »
Autor Zpráva
neverici tomas
Profil *
Ahoj, jak mam nadefinovat mysql_pconnect () ?
Zkousel jsem vsecko mozny, ale jednou mi to napsalo, ze se nelze pripojit kvuli nejakymu socketu, pak, ze se prerusila operace v query a zase ten samej radek chyby, kde mam pconnect ..
prosim o pomoc, jak maj bejt ty argumenty v zavorce? Treba takhle? ('xxx.cz','pepa','pepa') .. a jak se prosim zjisti v phpmyadminu uzivatelsky jmeno a heslo normalniho uzivatele?
Wan-To
Profil *
Máš to povolený v nějakým konfigu MySQL databáze?
neverici tomas
Profil *
s mysql na serveru jsem krom vytvoreni databaze a tabulek s obsahem nic nedelal, v knizce nepsali nic o zmene konfigurace .. co je potreba?
Wan-To
Profil *
Když ti to nefunguje, používej normální mysql_connect. Server ti to snad tak nezatíží.
neverici tomas
Profil *
on ale nefunguje ani connect :-(
Wan-To
Profil *
Jakou ti to přesně generuje chybu?
neverici tomas
Profil *
vzdycky to napise, ze se prerusila operace .. mam free hosting u pipni a dost casto mysql pada a nekdy vubec nefunguje, nebude problem tam?
neverici tomas
Profil *
Warning: mysql_pconnect() [function.mysql-pconnect]: Lost connection to MySQL server during query in /DISK3/WWW/.../www/objednavka.php on line 9
Wan-To
Profil *
Tak mi sem pošli řádek č. 9. Připojení asi funguje, ale něco je s dotazem.
neverici tomas
Profil *
na lince 9 je pconnect k databazi
neverici tomas
Profil *
$otevreni=mysql_pconnect('nazevserveru');
Wan-To
Profil *
Pošli sem raději skript až... třeba ...do řádky 20?
neverici tomas
Profil *
<?php
$hledani=$HTTP_POST_VARS ['hledani'];
$hledani=trim($hledani);
$hledani=addslashes($hledani);
$otevreni=mysql_pconnect('nazevwebu');
if (!$otevreni)
{
echo 'Nelze nacist databazi, zkuste to prosim pozdeji';
exit;
}
else
{
mysql_select_db('ZAKAZNICI');
$query=" select adresa from zakaznici where prijmeni like "%$hledani%" ";
$result=mysql_query($query);
$numresults=mysql_num_rows($result);
echo 'Počet výsledků = '.$numresults;
for($i=0; $i<$numresults; $i++)
{
echo stripslashes($result);
echo '<br />';
}
}
?>
Wan-To
Profil *
Chybí ti tam login a heslo. I když myslím, že v tom problém nebude... :-(
Hugo
Profil
Tady je chyba:

$query="select adresa from zakaznici where prijmeni like \"%".$hledani."%\" ";
neverici tomas
Profil *
to jsem se prave ptal, kde se v phpmyadminu da zjistit login a heslo pro normalniho uzivatele, ja sam se prihlasuju jako admin a to do verejnyho skriptu davat nebudu ze jo .. navic, kdyz jsem to zkousel, tak neslo ani to :-( .. co s tim? Connect taky nefacha
Wan-To
Profil *
Hugo
Já nevím, ale tohle by pravděpodobně vyhodilo syntaktickou chybu, navíc to není na 9. řádku...
neverici tomas
Profil *
hugo .. dik, ale proc mi to pise chybu v radku, kde je uz pconnect?
Wan-To
Profil *
Musíš si najít databázi mysql a v ní tabulky db a users. Našels?
Hugo
Profil
Pokud mas db na svojem pocitaci, tak si tam musis nejdriv uzivatele vytvorit. Pokud jedes na nejakem serveru, tak ti da logovaci udaje admin (snad).
Wan-To
Profil *
Najdi si v phpadminu databázi mysql a tabulky db, users...
neverici tomas
Profil *
dik chlapi, zkusim to najit .. ale melo by se to stejne pripojit samo ne? Aspon to vsude pisou, ze kdyz nenapisu login, tak se to automaticky prihlasi jako user
Wan-To
Profil *
Do tabulky db si napiš jméno databáze, uživatele a server (localhost). Pak nastav všechna požadovaná práva.
Wan-To
Profil *
No, ještě musíš vytvořit uživatele... Do tabulky users.
Hugo
Profil
Wan-To

Ja ty prispevky moc necet, reagoval sem az na ten skript. Asi bude chyba nekde mezi php a mysql.

Na cem to bezi win nebo linux?
Wan-To
Profil *
Hugo
Každopádně až se mu povede připojit se, tak bude interpret prudit kvůli syntaxi ;-))))
neverici tomas
Profil *
hugo .. juj, ja som amater co se uci php, mam pipni.cz hosting, na cem bezej netusim presne
Wan-To
Profil *
Tak se podívej do nějakého nastavení. Určitě tam najdeš uživatele a heslo k databázi. Pak si ho doplníš do mysql_connect a bude ti to fungovat.
neverici tomas
Profil *
hledal jsem databaze v mysql a je tam jen ta moje, databaze mysql s tabulkama db a users tam neni :-(
Wan-To
Profil *
To je jasné, protože to bys měl přístup ke všem databázím na pipni.cz :-) Podívej se do nějakého nastavení, něco určitě najdeš.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0