« 1 2
Autor Zpráva
neverici tomas
Profil *
tak to je cool, pristup k tabulkam db a users nemam a kdyz jsem chtel nekomu grantovat naky prava, tak to mam zakazany taky .. nechapu, v cem jsem vlastne admin :-(
Wan-To
Profil *
Teď nachvíli zapomeň na PHPMyAdmin... Najdi si na Pipni.cz nastavení... Někde tam by mělo být nastavení databáze...
neverici tomas
Profil *
woohoo, aha .. dik, jdu na to :-)
neverici tomas
Profil *
aha, tak tam ***** je .. :-( jen zmena nazvu databaze a hesla pro admina
VitaZ
Profil
Podívej se na http://admin.tvaadresa.cz (doplň svou doménu). Tam si v databázi nejdříve musíš jednu databázi vytvořit, určit jí jméno a heslo.
Podívej se na nastavení připojení ve svém scriptu. U Pipni musíš mít takto:

MySQL server: mysql
Název DB: nazev_tvaadresa_cz
Heslo: heslo
User: nazev.tvaadresa.cz
neverici tomas
Profil *
Vita .. v adminu, kterej mi pises samozrejme databazi vytvorenou mam i s heslem a pristupuju do ni .. mam v ni vytvoreny tabulky, ale problem je, ze nemuzu, ac jsem admin ty databaze menit prava .. nechapu
Leo
Profil
No admin pravdepodobne nejste, jen si to myslite. Bezny webhosting nabizi MySQL v teto podobe: jedna databaze, nemuzete vytvaret dalsi, jen v te jedne muzete pomerne neomezene vytvaret/upravovat/mazat tabulky. K teto databazi dostanete jeden pristup (uzivatelske jmeno, heslo) ktery ovsem rozhodne neni root :-) Pristup pres uzivatelske jmeno, heslo je navic casto omezeny jen na localhost (z pocitace poskytovatele webhostingu, ale uz ne treba z vaseho domaciho pc na stole). Tot vse. Za priplatek vam zridi dalsi dababazi, nebo mozna i uzivatele, ale urcite neprideli prava menit uzivatele a databaze, Leo
neverici tomas
Profil *
leo >> dik za vysvetleni, takze pokud tomu rozumim, tak je mi mysql v teto variante uplne k nicemu? To je fakt docela bida co pises
neverici tomas
Profil *
to se tam proste pomoci pconnect vubec nedostanu?
Wan-To
Profil *
Hele, neverici tomasi, někde na serveru si zjisti své heslo a login a připoj se pomocí mysql_connect(). Mimochodem, víš vůbec k čemu slouží pconnect()?
Leo
Profil
"dik za vysvetleni, takze pokud tomu rozumim, tak je mi mysql v teto variante uplne k nicemu? To je fakt docela bida co pises"

A proc by ti byla k nicemu, ja mam na rade webhostingu stejna prava a da se tak provozovat i e-shop, k cemu potrebujes prava dalsich uzivatelu? Leo
neverici tomas
Profil *
wan-to >> no ja sam se pripojim, to je jasny .. ale jde mi o to, jak muzu pconnect vubec pouzivat, kdyz mi webhosting poskytuje jen 1uživatele (mě)? Přece nedám do webu do pconnect sebe a svý heslo? .. jestli je teda pravda, co píše leo
neverici tomas
Profil *
leo >> jsem fakt zacatecnik a ucim se php, jak se teda dostanu pres web do mysql, kdyz mam jen svyho uzivatele? Prece tam nedam sebe a svy heslo do webu ..
neverici tomas
Profil *
muzete mi nekdo prosim napsat svuj priklad, jak se do mysql pripojujete z webu?
Hugo
Profil
neverici tomas

a proc ne, to je standartni postup. Pokud je server dobre zabezpeceny a neudelas ve skriptu botu, tak se k tem udajum nikdo nedostane.
Wan-To
Profil *
neverici tomas
@mysql_connect("server", "mujlogin", "mojeheslo");

Zadávání vlastního hesla do skriptu je normální věc. Když si otevřeš v prohlížeči zdroják, zobrazí se pouze html, PHP ne.
neverici tomas
Profil *
tak jsem tam nechal jen prazdnej argument funkce a hodilo mi to
Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2)
Hugo
Profil
coz vcelku neprekvapi :-)
neverici tomas
Profil *
i s loginem a heslem stejna hlaska
Wan-To
Profil *
Tak si tam dej jen connect()
neverici tomas
Profil *
wan-to .. jo, to jsem psal, to mi hodilo ten socket a s loginem a heslem to same ..
Wan-To
Profil *
Tak napiš adminům hostingu... Snad ti pomůžou...
neverici tomas
Profil *
ok, asi to tak vypada, dik
venome
Profil *
omg, stačí si přečíst pořádně co píšou na PIPNI - maj to trochu nestandartně, ale je tam tohle:

Jak se připojit k MySQL z PHP?
Zde máte ukázkový příklad, jak se správně připojit:


$db = mysql_connect('mysql', 'databaze.domena.tld', 'heslo');
mysql_select_db('databaze_domena_tld', $db);
// SQL, atp.
mysql_close($db);
DaveLister
Profil *
tomas spis nechape jak fungujou php skripty :) to co napises do souboru s priponou .php mezi <?php ?> nikdo neuvidi, takze ani tvoje prihlasovaci udaje do databaze
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0