Autor Zpráva
exCool
Profil *
Ahoj, chtel bych se zeptat na nejake internetové stránky venovane PHP na trosku vyssi urovni. Jsem ve fazi kdy dokazi naprogramovat hodne veci, ale zdrojovy kod neni zrovna nejhezci. Zajimalo by me tedy jak ho muzu sprehlednit a jestli na tuto problematiku existuji weby.

Predem diky
suky
Profil
exCool
Podle me by ses mel ridit klasickou syntaxi, ktera je zobrazena v prikladech, popr. si nekterou cast upravit, ale dodrzovat ji ve vsech smerech. Ve tve aplikaci by se napr nemelo vyskytovat toto:
$p = 1;
while($p<=2)...


ale
$p = 1;
while($p <= 2)...[/

To je ale jenom muj nazor.
Warden
Profil
Imho je zrovna tahle ukazka dost subjektivni a psat o ni, ze "takhle by se to objevit nemelo" je nesmysl. Napriklad mne se v tom Vasem druhem zapisu orientuje mnohem hure, ale jak pisete, Vas nazor. Myslim, ze dulezitejsi je dodrzovani veci typu uvozovky/apostrofy, oteviraci zavorka bloku za podminkou/na dalsim radku apod.

Tech zapisu co se pouziva je vic nez dost, jen to chce nejaky vybrat a pak ho dodrzovat :)
dRaGen
Profil
odsazeni pouzivat ...
ale je to vetsinou jenom otazka nazoru, nekomu to prijde prehledne nekomu zas nikoliv ...
priklad neuvedu nemuzu tady udelat odsazeni :D
suky
Profil
Warden
Nechtel jsem upozornovat na konkretni priklad, ale upozornit, aby programator pouzival stale stejnou syntaxi, ktera mu vyhovuje.
Warden
Profil
suky
Vzdyt jo, to se tam pise. Ja chtel spis pouzkazat na to, ze to neni nejlepsi priklad, ale dobrali sme se k vysledku a to je dulezite :)
Alphard
Profil
Jsem ve fazi kdy dokazi naprogramovat hodne veci
Já bych jako důležitější kritérium viděl efektivitu, jak rychlý je script, kolik systémových prostředků potřebuje, jak jsou ošetřeny uživatelské vstupy, neočekávané situace, atd.

ale zdrojovy kod neni zrovna nejhezci
To je relativní, jestli se ti něco nelíbí, nic ti nebrání dělat to jinak. Pouze při práci v týmu je IMHO nutné dohodnout nějaká pravidla. A navíc není vhodné používat věci, které mají být v následujících verzích zrušeny.
DoubleThink
Profil *
Každý slušný PHP editor dokáže kód zarovnat a vložit patřičné množství mezer a zalomení podle potřeby. Plýtvat energií na to, dělat tohle ručně, je naprostý nesmysl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0