Autor Zpráva
lenkali
Profil *
Z databáze vkládám data do tabulky, přesně: vypisuju data do tabulky

všechno je v pořádku, ani by se to nemuselo tak přezkoumávat,
ale tabulka mi podle velikosti záznamů mění velikost:

mění hlavně šířku

co se s tím dá prosím dělat?

Je řešením příkaz:

echo "<p style='width: 200px; text-align: justify'>".$jmeno;

nebo

echo wordwrap($jmeno, 50, "<br>", 1);

nebo se to dělá úplně jinak?
koudi
Profil
Tak tohle je spis zalezitost css, nez php. Navic pises, ze vypisujes do tabulky, coz se mi moc nezda (<p style,
wordwrap). Proc nepouzijes normalni <table> a neostylujes pomoci css(width)?
lenkali
Profil *
Koudi, protože neumím css :o(

takhle to vypisuju do tabulky, to je jedno okýnko:

echo "<TD><span style='font-family: Tahoma; color=green; font-weight: 700; font-size: 12px'>".$radek["jmeno"]."</span></TD>";
koudi
Profil
lenkali
takhle to vypisuju do tabulky, to je jedno okýnko:

Uff. Vážně se trochu podivej na css, ušetří ti to dost práce. (Malá nápověda: nemusíš psát style ke každý buňce, ale stačí globálně v nějakym css souboru)
lenkali
Profil *
Dobře, určitě se na to podívám, je toho ale hodně, před časem mi někdo takhle řekl, podívej se na php, pak mysql a teď je tu css, co ještě přijde?
:o)


a tak jak to vypisuju

echo "<TD><span style='font-family: Tahoma; color=green; font-weight: 700; font-size: 12px'>".$radek["jmeno"]."</span></TD>";

da se s timto dojit k cili? = mit konstatni sirku tabulky nezavisle na delce slov vepisovanych do tabulky z DB?
je to v ramci php tezsi cesta jak s css, ale proted aspon funkcni?
Mastodont
Profil
podívej se na php, pak mysql a teď je tu css, co ještě přijde?

Ajax, SEO, možná XML, XSLT ... :)
orsic
Profil
podle mne by člověk nejdřívě měl umět HTML potom CSS a dále XHTML a pak teprve pokračovat k PHP či Javascriptu atd ... neumím si představit PHP bez znalosti CSS :o)
lenkali
Profil *
Rozumím, musím se učit ještě hodně i tak to je ve škole a přesto se ještě vraťme prosím k otázce


tak jak to vypisuju v php

echo "<TD><span style='font-family: Tahoma; color=green; font-weight: 700; font-size: 12px'>".$radek["jmeno"]."</span></TD>";

da se s timto dojit k cili? = mit konstatni sirku tabulky nezavisle na delce slov vepisovanych do tabulky z DB?
je to v ramci php tezsi cesta jak s css, ale proted aspon funkcni?
lenkali
Profil *
prosim o radu k memu poslednimu prizpevku
orsic
Profil
je třeba aby jsi si uvědomila že css a php je zcela něco odlišného...PHP generuje HTML/CSS čili otázka je špatně položená ....
vytvoříš si DIV o rozměrech tabulky a tam nasypeš tabulku o rozměrech DIVu,tabulka se pak nebude rozrůstat do šíře ale jenom dolů .. no a to celý pak vygeneruješ php ;-)
pokud by jsi chtěla mít konstantní šíři chlívků v tabulce tak by se to asi řešilo wordwrap kde by jsi omezila počet znaků v řetezci pro daný chlívek ... no a tabulka by pak měla růst jenom v ose Y ne však ose X .

jo a ještě se mrkni na pozicování v CSS :
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-pozicovani.html

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0