Autor Zpráva
maks
Profil
Ahoj,
potřeboval bych udělat, aby když mi někdo nahraje na stránky obrázek bez vyplnění atributu alt, aby se automaticky doplnil prázdný alt="". Myslel jsem nějak přes podmínku if obrázek..., ale pořádně nevím jak na to. :-( Jestli vůbec něco takového jde udělat, ale pevně věřím a doufám, že ano

Děkuji Maks
Casero
Profil
maks
A ten vyplněný alt posílá kam?..Do databáse?
if (empty($alt)) echo "default";
else...
maks
Profil
mám udělaný jednoduchý administrační systém udělané nahrávání obrázků. Pokud někdo vloží obrázek přes tento formulář, objeví se na stránce a samozřejmě také ve zdrojovém kódu. Na začátku stránky jsem myslel mít PHP skript, který by "kontroloval" všechny obrázky a případně doplňoval chybějící atribut.
Casero
Profil
maks
Ty rovnou generuješ z uploadovaného obrázku a popisku html kód?...tak to pak budeš muset si rozparsovat a pomocí reg. vyrazů si vykuchat samotné alty.
maks
Profil
Casero
myslel jsem, že po vložení obrázku přes administraci se "zakomponuje" do zdrojáku a tam jsem myslel doplnit chybějící atribut. Jestli to není jen má mylná myšlenka..
Str4wberry
Profil
Odpovídám maksovi:
1) K čemu je dobrý prázdný alt?
2) Pokud je tedy k něčemu dobrý, můžeš bez ověření vypisovat, ne?
<img alt='<?php echo htmlspecialchars($altobrazku);?>'>
maks
Profil
Str4wberry
nemusel by být prázdný, dal jsem to spíše jako příklad. Klidně se tam může vypsat "obrázek", aby měl nějaký smysl.
2) Pokud je tedy k něčemu dobrý, můžeš bez ověření vypisovat, ne?

<img alt='<?php echo htmlspecialchars($altobrazku);?>'>

myslel jsem něco, co by se dalo doplňovat automaticky, bez mého zásahu. Tohle vypadá, jako bych každý obrázek musel vypisovat samostatně..
ninja
Profil
maks: Jak automaticky bez zasahu? Nejak ten alt musis vytvorit, ne? Treba ze jmena souboru s obrazkem, datumu, uzivatele, nahodne, ale nejak. Pak pouzijes zpusob jaky popisuje Str4wberry. Kdyz do $altobrazku nic nepriradis, zustane prazdny.
maks
Profil
a dá se to nastavit nějak globálně, aby se doplňoval u každého obrázku? že bych na začátku dokumentu měl php skript, který by hledal <img..> a doplnoval atribut alt="obrazek" treba.
Nebo jestli jde zjistit si přes strpos přesnou pozici obrázku (což bych dokázal) a nastavit polohu znaku, kde začnu psát? tím bych mohl doplňovat bez pozdějších zásahů do galerie
k
Profil *
$text = preg_replace("/<img\s+src=\"([^\"]+)\"\s*>/is","<img src=\"$1\" alt=\"neco\">",$text);

mozna tam ma byt misto $1 napsano $2 ted si nejsem jisty - pisu to z hlavy - snad bude fungovat.
maks
Profil
k
$text = preg_replace("/<img\s+src=\"([^\"]+)\"\s*>/is","<img src=\"$1\" alt=\"neco\">",$text);
v php se moc neorientuji, takže tento zápis ani pořádně nechápu. Zkusil jsem ho dát tak, jak jsi ho ty napsal, na začátek stránky, kde mám galerii, ale alty se mi tam nedopsaly. Pokud se má buď toto nebo něco jiného ještě umístit někam na stránky, potřeboval bych asi návod spíše jako pro člověka PHP málo znalého než pro nějakého experta.

Děkuji Maks

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0