Autor Zpráva
Msi
Profil *
Ahoj
stáhl jsem si php nemplate ale ve složce na místo php jsou *.tpl soubory
oč jde ?
Str4wberry
Profil
Odpovídám Msi:
Zkusil sis ten soubor otevřít? Jak to máme asi vědět? Mohou to být např. soubory s šablonami, které se v PHP zpracovávají.
Msi
Profil *
Zkoušel ale PC neví v čem to otevřít.
Casero
Profil
Msi
Co hledat?
nightfish
Profil
ZKOUŠEL ALE PC NEVÍ V ČEM TO OTEVŘIT
PC je hromada drátů, křemíku a plastů, sám o sobě nic neví
nicméně předpokládám, že Str4wberry měl na mysli "otevřít" v nějakém textovém editoru (nebo se na obsah souboru podívat přes F3 v nějakém souborovém manažeru)
Str4wberry
Profil
Myslel. Přišlo mi to samozřejmé, takže jsem to ani nepsal.
Msi
Profil *
no a jak se to teda dá převest do php ?
Joker
Profil
Šablony nejsou PHP.
Šablony jsou kód, ze kterého se s pomocí PHP vyrobí HTML, XML, nebo i něco jiného.
quinux
Profil
Msi
A není to napsáno na webu, ze kterého jsi to stahoval?
Msi
Profil *
tak teď jsem trochu mimo, no takže to mám naprd teda pokud správně chapu
Joker
Profil
Msi
tak teď jsem trochu mimo, no takže to mám naprd teda pokud správně chapu
To my tady těžko můžeme vědět, když nevíme, k čemu to vlastně chcete.
Manq
Profil
no takže to mám naprd teda pokud správně chapu
Správně to nechápeš. Podej více informací, potom ti možná poradíme.
Msi
Profil *
mělo to byt jako web v php ale radějí se kouknu po jiném, zatim v tom moc nechodím a tohle by mi moc nepomohlo
k
Profil *
Msi
Zkus Zend ;)
Tomasss
Profil *
Msi nepochopils jednu věc. Z přípony souboru ještě automaticky nic nevyplývá. Většina lidí má nastaveno, že soubory .ini se jim otvírají v nějakém textovém editoru, soubory wav v nějakém přehrávači muziky atd.

To jsou ale všeobecně známé typy souborů, pro které mají počítače přednastavené asociace. Přípona .tpl až tak rozšířená není a tvůj pc neví čím to otevřít.

To co ti radili výše umístění, je zkusit to otevřít textovým editorem. Pokud to bude mít textový obsah, tak hurá, jestli binární obsah, aspoň uvidíš (nebude to čitelné), že nic nevidíš.

Co to je za soubor, můžeš zkusit zjistit tady: http://filext.com/file-extension/tpl

Nicméně ani tam se nemusíš dozvědět, co je právě ten konkrétní soubor zač. Ten kdo ten soubor vyrobil, má v tom volnou ruku. Když budu chtít, tak můžu neco.jpg prejmenovat na necojineho.eee a žádný počítač sám o sobě nebude vědět, čím to má otevřít.
Jerry78
Profil *
Dobrý den. Vím, kam tazatel míří. Také mám stejný problém. Zakládám si internetový obchod a chtěl bych změnit některé údaje na úvodní stránce. Data úvodní stránky jsou obsažena v souboru s příponou *.tpl. Je možné otevřít v některém programu podobném např. Front page soubory s toto příponou a editovat je?
panther
Profil
Jerry78:
Je možné otevřít v některém programu podobném např. Front page soubory s toto příponou a editovat je?
zkoušel jsi to?
Joker
Profil
Jerry78:
Je možné otevřít v některém programu podobném např. Front page soubory s toto příponou a editovat je?
No otevřít „v některém programu podobném např. FrontPage“ jde skoro jakýkoliv soubor.
Otázka spíš je, jestli ten soubor obsahuje správný druh dat pro editování tím programem. Kdybych si měl vsadit, řekl bych, že ano.

Každopádně:
Počkat tady na odpověď trvá pár desítek minut.
Vyzkoušet to trvá pár desítek sekund.
ninja
Profil
.tpl soubory budou normální textové soubory, obsahujicí HTML, PHP, nebo směs obou, případně ještě nějaký pseudokód šablonovacího systému.

pokud je nedokážete otevřít v textovém editoru, tak si je přejmenujte klidně na .php, ale po editaci jim připonu vraťte.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0