Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Proč je větší budoucnost v JSP a v Perlu, než v PHP? Díky
Leo
Profil
To rika kdo? A budoucnost ceho? Leo
Anonymní
Profil *
Říkají to všichni, a myslím budoucnost programování internetových aplikací...
jhajsl
Profil *
to sou ******* kecy a mohl to říct je naprostej ***** nebo mrkvosofí zaprodanec ;-)
thingwath
Profil
Microsoftí v tomhle případě asi ne :-)

Proboha, doufám, že v Perlu moc budoucnosti není (snad Perl 6 přinese něco dobrého, ale to je zatím předčasné soudit).
Leo
Profil
"Říkají to všichni, a myslím budoucnost programování internetových aplikací..."

Vsichni? Pak taky urcite dodavaji proc si to mysli, ne? Leo
llook
Profil
V blízké budoucnosti nelze předpokládat ovládnutí trhu ani jednou ze zmíněných technologií. A daleká budoucnost je moc daleká.
Boldrik
Profil
Protoze PHP je prilis jednoduche, neni objedtove orientovane a nuti psat tzv "spagety kod". Proste a jednoduse neni to plnohodnotny programovaci jazyk, nevic pouze interpretovany. Je to proste jen scriptovaci jazyk.

Ale perlu bych moc vahy neprikladal. Nejvetsi budoucnost bude mit asi JSP a ASP.NET
halogan
Profil
> neni objedtove orientovane a nuti psat tzv "spagety kod"
Ne, v PHP5 je přepracováno OOP, takže se PHP již dá použít, takže to nenutí, ale 90% (ne, to není přehnané) web tvůrců co používají PHP píší ještě něco horšího než "spagety kod", protože všude jsou zastaralé a špatné způsoby :(
llook
Profil
Boldrik
S tím nesouhlasím.

1) PHP je plnohodnotný programovací jazyk! Jednoduchost je jeho předností. Po zveřejnění PHP5 se spíše začaly objevovat obavy, aby o tuto přednost nepřišel.
2) PHP3 a PHP4 nabízí základní prostředky OOP, často to bohatě stačí. PHP5 tyto prostředky natolik rozšiřuje, že už to stačí i na rozsáhlejší projekty.
3) Ten spaghetti-code má své pevné místo na trhu. Když nic jiného tak u projektů malého rozsahu.

PHP jako platforma má celou řadu nedostatků, ale jazykové vlastnosti bych jmenoval až mezi posledními.
thingwath
Profil
No, mě upřímně děsí co je v PHP možné za šílenosti. Samozřejmě, sám bych takový prvek jazyka nikdy nepoužil, ale je klidně možné, že se vám takový kód do ruky dostane...
Boldrik
Profil
No ja bych vam pral abyste se dostali nekam kde se dela ve Visual Studiu, pokud mozno 2005. Jasne - je neskutecne drahy, ale ono se to vyplati. Jasne, cenove neni to pro kazdeho - ale jsou i odlehcene verze (snad budou i zadarmo).

Ja jsem delal PHP (jako malej kluk, takze verze 3 a 4) a nekdy ve tretaku me zamestnali jako .NET programatora. Dlouho jsem delal jen windowsove aplikace, ale kdyz jsem zacal delat opet webove a uvedomil jsem si ze mi neni upirana zadna schopnost celeho .NET frameworku a ze muzu na webovkach delat vsechno to na co jsem byl ve windowsovejch aplikacich zvykly. Tak jsem na PHP rychle zapomel.

Jinak dneska mi kazdej zak 7 tridy zakladni skoly rekne ze je programator, ze dela PHP. No ja az do nejake urovne vubec PHP za programovani nepovazuju. Abych o nekom rekl ze je programator, musi umet vic nez udelat include a mozna nekdy i if. Ale je pravda ze i s PHP se daji delat zazraky, jen je to znacne narocnejsi (casove => mene efektivni).

Slava PHP, slava .NETu, slava JAVe. Slava pocitacum ;)
Leo
Profil
Chcete rict, ze vyhoda .NET je v tom, ze pro radu typickych situaci a reseni je to hotove a preddelane a da to pouzit kliknutim? Obcas kdyz vidim nejake aspx stranky (html a js kod), tak mi vlasy hruzou vstavaji na hlave. Leo
llook
Profil
VS.NET je RAD nástroj, takže to pochopitelně často vede k šíleným paskvilům, ale to nelze svádět na technologii. Na .NETu mi nejvíc vadí závislost na Windows, už jsem si na Linux příliš zvykl. Nevím jak moc použitelné je Mono, ale zatím jsem o něm moc pěkného neslyšel.

To už spíš Javu, ale kolik tak zaberou na disku věci pro vývoj J2EE? A pokud jde o nekomerční věc, kde to pak vystavím?
V tomhle vede PHP - věci co potřebuju na localhostu mají dohromady méně než 100 MB a vyvěsit to můžu skoro na každém hostingu a několika freehostinzích.
thingwath
Profil
Kolik zaberou vývojové nástroje na disku bych nějak extra neřešil, u PHP je to sice tak o řád méně, ale myslím, že to dneska nehraje roli.
Leo
Profil
Co je to RAD nastroj? Leo
thingwath
Profil
Rapid Application Development, myslím, že se tak říká těm nástrojům, kde si člověk natahá komponenty a pak to nějakým kódem slepí dohromady.
Leo
Profil
Chapu, takze udelatko, Leo
pyty
Profil
Anonymní - Proč je větší budoucnost v JSP a v Perlu, než v PHP? Díky

flame ???
Anonymní
Profil *
flame ???

Co to je?
Leo
Profil
Flame? To je takova vec, na kterou je nejlepsi dobry hasici pristroj, treba praskovy, Leo
Anonymní
Profil *
Já vím, ale proč to sem píše???
llook
Profil
Definice pojmu flame je třeba tady: http://cs.wikipedia.org/wiki/Flame_war
Já doufám, že dotaz nebyl zaslán s cílem vyvolat flame a že zde ani flame nevznikne.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0