Autor Zpráva
Radek20
Profil *
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak řešíte hodnocení článků. Mě napadlo, že bych to řešil pomocí cookies, kde bych po ohodnocení článku poslal cookie soubor s id článku, ale tím pádem by uživatel měl tolik cookies, kolik by hodnotil článků. Nebo se to dá dělat pomocí IP adres, ale to je se mi nelíbí - musím ukládat do databáze a je problém s veřejnými IP. Máte ještě nějaký nápad?
vertigo4
Profil
Radek20
tak nevím, há to dělám pomocí tech ip, s tím, že se ukládá pouze poslední ip a až ohodnotí nějaká jiná a uloží se, tak může ta stará hodnotit znovu
Mastodont
Profil
Radek20
Můžeš si hlasování evidovat v nějaké tabulce, kde bude klíčem id uživatele a id článku ...
Radek20
Profil *
Já neznám id uživatele, protože hodnotí i nepřihlášení uživatelé. Leda každému uživateli id vygenerovat a poslat přes cookies. No a záznamy starší jak den v té tabulce bych mazal.
kletely
Profil
Radek20

Naj lepšie je zistit čo naj viac o uživatelovi čiže aj cookies aj IP
ima
Profil *

Nemají cookies omezenou platnost?
Keeehi
Profil *
ima
Platnost je omezená ale dá se změnit. Ještě je tu případ, kdy si uživatel sám cookies smaže :D
NOX
Profil *
Dnes je bezne, ze si weby oznackuju kazdeho prichodzieho navstevnika. Poslu mu coockie s jedinecnym ID a potom vsetku cinnost vztahuju k tejto cookie. Google nastavuje platnost tejto cookie daleko do buducnosti (tusim az do roky 2040). Takze nevidim problem robit to iste.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0