Autor Zpráva
illallah
Profil *
ahoj,
mám web s online hrama. Všechno je postaveno na php a mysql dotazech, základní příkazy, žádný cachování atd. Nechci zbytečně zatěžovat server, proto přemýšlím o nějakém jednoduchém řešení na cachování stránek. Myslíte, že předělání webu do Smarty Templates se výrazně projeví na zátěži serveru?
Joker
Profil
Takhle obecně se na to dá těžko odpovědět, výsledek může podle situace být lepší či horší, než stávající řešení.

Asi nejspolehlivější, ale bohužel náročná, metoda by byla udělat výkonový test obou variant.
Mastodont
Profil
Ono asi jakékoli cachování odlehčí serveru, záleží ale na tom, co se vlastně kešuje. Jestli DB dotazy, tak tam určitě ano.
Joker
Profil
Mastodont
Query-cache na databázové dotazy je přímo součástí MySQL 4.1+, není?
Jelikož je řeč o Smarty, myslím, že illallah měl na mysli cache pro sestavené šablony.
illallah
Profil *
Vpodstatě mám na mysli jakýkoliv řešení, který pomůže snížit zátěž. Smarty + Cache mě napadlo, páč to používá hodně hotových skriptů.
sakalik
Profil
u nas urcite pomaha, +kod je o dost prehladnejsi, odporucam
souki
Profil
Nicméně generování šablony je výrazně náročnější a je to i paměťový žrout
Joker
Profil
illallah
Jenže těžko tady můžeme odhadnout, co by snížilo zátěž, když neznáme parametry toho současného řešení.
Například Smarty + cache na tom určitě bude lépe, než Smarty bez cache, ale nemůžeme vědět, jestli samotné použití Smarty by neznamenalo podstatné navýšení zátěže oproti tomu současnému systému.

Klíčová otázka: Způsobuje vůbec současný systém nějaké problémy se zátěží serveru?

Jak už jsem psal, nejjistější způsob by bylo udělat nějaké výkonové testy.
tiso
Profil
illallah - zasa timbulko? Študuj architektúry systémov...
edit: btw. už si to mohol mať dávno hotové, ale to by si musel počúvať a nie mlieť si svoje a porušovať dohody...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0