Autor Zpráva
tKej
Profil
Jak dostanu do proměnný ID z adresy?
<a href="<?echo "edit_mb.php?id_bazar={$zaznam['id_bazar']}" ?>"><?echo $zaznam["nazev_mb"]?></a>

Při SELECTU (na databázi) mi normálně funguje:
$dotaz = "SELECT * FROM bazar WHERE id_bazar ={$_GET['id_bazar']}";

Ale když to samé udělám na UPDATE tak nikoli:
$upd = "UPDATE bazar SET nazev_bazar = '$nazev_bazar', ......, poznamka_bazar = '$poznamka_bazar' WHERE id_bazar ={$_GET['id_bazar']}";
Taps
Profil
zkus si chybu vypsat pomocí mysql_error()
vertigo4
Profil
tKej
zkus to lépe zapsat s uvozovkami
$upd = "UPDATE bazar SET nazev_bazar = '".$nazev_bazar."', ......, poznamka_bazar = '".$poznamka_bazar."' WHERE id_bazar ='".$_GET['id_bazar']."";
tKej
Profil
Tohle vypíše při přidání mysql_error()
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1
vertigo4
Profil
zkus teda ještě tohle:

$upd = "UPDATE bazar SET nazev_bazar = '".$nazev_bazar."', ......, poznamka_bazar = '".$poznamka_bazar."' WHERE id_bazar ='".$_GET['id_bazar']";
tKej
Profil
A tohle když to napíšu podle vertigo4, nevím si rady..:(
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ''' at line 1
vertigo4
Profil
tKej
tak nic no... ale mě tyhle věci občas taky zlobí aniž bych věděl v čem by mohl být problém (např. že některé proměnné se uloží a jiné ne)...
Mastodont
Profil
tKej
Všechny řetězcové údaje musí být uzavřeny do apostrofů, to je základ. Jak vypadá výsledné $upd?
tKej
Profil
Mastodont Přepsal jsem to na tohle:
$upd = "UPDATE bazar SET nazev_bazar = '".$nazev_bazar."', cena_bazar = '".$cena_bazar."', anotace_bazar = '".$anotace_bazar."', popis_bazar = '".$popis_bazar."', obrazek1_bazar = '".$obrazek1_name."', obrazek2_bazar = '".$obrazek2_name."', autor_bazar = '".$autor_bazar."', poznamka_bazar = '".$poznamka_bazar."' WHERE id_bazar ='".$_GET['id_bazar']."'";

Nevypíše mysql_error(), ale stejně to nefachá.. když místo WHERE id_bazar ='".$_GET['id_bazar']."'"; napíšu WHERE id_bazar ='5'"; tak to je v pohodě.. ale pevné jen na jedno id
paulos etruska
Profil
tKej
Co zkusit
WHERE id_bazar ='$_GET[id_bazar]'
? Mně to funguje vždy.
tKej
Profil
Už jsem to vyřešil, (zapoměl sem napsat že se jedná o formulář, s odesíláním na dbc v jednom scriptu, možná by to pak někoho napadlo dřív), $_GET jsem dal do proměnné, tu jsem dal ve formulářu jako type="hidden" a poslal na script, potom id_bazar ='".$promenna_z_formulare."'";
Teď už to je v cajku;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0