Autor Zpráva
Figy
Profil
zdravim...

...jak mam udelat sql dotaz, aby me vyhodil presnou hodnotu danyho sloupce v tabulce ?
Kdyz mam rekneme sloupec `blablabla` a pri odeslani urcityho formu se mi do db do sloupce `blablabla` ulozi hodnota "yes"
a kdyz mam ted na nejake strance mam tuto podminku a chci, aby mi vypsala "ahoj....." co musim udelat ? nebo kde mam chybu ?
$result = mysql_query('SELECT `blablabla` FROM `tabulka` WHERE `login` = "'.$login.'" AND `heslo` = "'.$heslo.'"')

if($result == "yes"){
echo "ahoj....."
}else{
echo "nekde je chyba"
}


ono to totiz vypise jenom "Resource id #15" nebo nejaky jiny cislo, ale nikdy to nevypise tu hodnotu...
Nox
Profil
pokud víš, že bude výsledkem jen jeden řádek (tzn login a heslo vždy unikátní, což by měly být),
tak:

$result=mysql_fetch_array(mysql_query(...));

if($result["blablabla"]==...
nebo
if($result[0]
(k tomuto viz php manuál: mysql_fetch_array,mysql_fetch_row a mysql_fetch_assoc)

anebo ještě

select 'blablabla' as blaxyz
a pak mysql_fetch_array/assoc
$result["blaxyz"]
Figy
Profil
kurnik... byl bys te dobroty a trochu mi to objasnil prosim ... nejak sem ten postup nezachapal :(
Taps
Profil
Figy
možná by to šlo ještě takto
$result = mysql_num_rows(mysql_query('SELECT `blablabla` FROM `tabulka` WHERE `login` = "'.$login.'" AND `heslo` = "'.$heslo.'"'))

if($result == 1){
echo "ahoj....."
}else{
echo "nekde je chyba"
}


Figy
Profil
Taps

no jo, ale ja potrebuju tu hodnotu... potrebuju zkontrolovat jestli se `blablabla` rovna "yes" nebo "no" a podle toho dal postupovat
Taps
Profil
Figy
$result = mysql_query('SELECT `blablabla` FROM `tabulka` WHERE `login` = "'.$login.'" AND `heslo` = "'.$heslo.'"')
mysql_fetch_array($result);

if($result['blablabla'] == "yes"){
echo "ahoj....."
}else{
echo "nekde je chyba"
}


Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0