Autor Zpráva
Snake.AAS
Profil *
Mám skript, který mi automaticky vytváří miniatury k fotografiím.
No a problém je v tom, že při ukládání miniatury samozřejmě musím mít právo na zápis do oné složky, což na serveru skript nemá (safe_mode etc.) a měnit všem složkám přístupová práva mi přijde zdlouhavé...
napadlo mě ještě ukládat to přes ftp, ale nevím jak dostat obrázek z fce imagejpeg na ftp...
Za jakékoliv nápady budu vděčný...
Blah
Profil *
to máš těch složek tolik? Nebo je nějak vytváříš? Pokud jo, tak pomocí FTP funkcí jde vytvořit složku s CHMOD 777, takže do ní můžeš bez problémů zapisovat.

Já osobně jsem si udělal galerii, kde se mi po nahrání fotek vytvoří adresář dané galerie, u kterého se nastaví CHMOD, pak se do něj fotky nasypou - včetně zmenšených náhledů a je to.

Ale z toho tvýho přízpěvku nějak nevím, jak to máš u sebe... Pokud jde o několik "pevných" složek, kam se fotky nahrávají, pak je jednoduchý nastavit třeba v total commanderu chmod, což zabere tak minutu...
Snake.AAS
Profil *
No mam to tak, že se fotky nahravají přes ftp do adresářové struktury (tzn. přes total commander)
a to bych při každém vytváření alba (= složka) musel měnit práva... což o to, zase tak slozite to pro me neni, ale nebudu tam takhle nahravat obrazky jenom ja...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0